گونه گذاری و برجسته کردن گونه

صورت

سینه

اندام

پوست

آقایان

داشتن گونه‌های پر و برجسته یکی از نشانه‌های جوانی و زیبایی است؛ اما به مرور زمان صورت چربی‌هایش را از دست می‌دهد که این باعث شل شدن و افتادگی گونه‌ها می‌شود. البته، در بعضی موارد استخوان‌ گونه‌های شخص به‌طور مادرزادی پایین و فرورفته هستند، که در هر دو صورت، می‌توان گونه‌ها را بدون جراحی و تنها با تزریق ژل و چربی بهبود داده و پرتر کرد. فرم‌دهی گونه‌ها چه با تزریق ژل و چه با تزریق چربی، باعث پرتر و برجسته‌تر شدن آن‌ها می‌شود.

گونه‌گذاری بدون جراحی چیست؟


 از طریق یک عمل غیرجراحی نیز می‌توان به گونه‌ها فرم داد. در بعضی موارد، پزشک برای ایجاد یا بازیابی حجم از دست رفته‌ی میانه صورت و جوان‌سازی آن، تزریق ژل یا چربی را توصیه می‌کند. امروزه، برای مردان و زنانی که مایلند بدون جراحی ظاهرشان را بهبود دهند گزینه‌های درمانی بیشتری وجود دارد. مزایای استفاده از این گزینه‌ها عبارتند از هزینه پایین‌تر، دوره استراحت کوتاه‌تر و عوارض کمتر.

برجسته‌ کردن گونه‌ 

جلسه مشاوره برجسته‌سازی گونه

در این جلسه، پزشک یک ارزیابی فیزیکی از ساختارهای صورتتان به عمل آورده و تمامی تاریخچه پزشکی‌تان را بررسی می‌کند. دکتر با شما درباره نتایج مورد نظرتان صحبت کرده و به هر سؤالی که در مورد عمل دارید پاسخ می‌دهد. پس از آنکه فرایند برجسته کردن گونهبه‌طور کامل توضیح داده شد، تعیین می‌شود که آیا این عمل برایتان مناسب است یا خیر. اگر جواب مثبت باشد، یک برنامه دقیق برای درمان غیرجراحی‌تان تهیه شده و مقدار دقیق هزینه نیز برای شما شرح داده می‌شود.

افراد مناسب برای برجسته کردن گونه

پروتز گونه برای افرادی که احساس می‌کنند گونه‌های پهن و بی‌حالتی دارند گزینه مناسبی است. برجسته‌سازی گونه‌ها با تزریق ژل و چربی را می‌توان از سنین نوجوانی به بعد انجام داد، البته به شرطی که بیمار به هیچ یک از ترکیبات مورد استفاده در ژل حساسیت نداشته باشد.

روش‌های برجسته کردن گونه

تزریق ژل

با تزریق ژل گونه می‌توان حجمی که به خاطر بالا رفتن سن از دست رفته را بازیابی کرده یا اجزاء چهره را برجسته کرد. در حال حاضر ژل‌های مختلفی برای برجسته کردن گونه ها و بازسازی صفحات صورت وجود دارد، که البته دوام اثر همه آن‌ها به یک اندازه است. ژل‌های دارای پایه اسید هیالورونیک جزء پرطرفدارترین ژل‌ها هستند زیرا آن‌ها به تحریک پوست برای تولید کلاژن کمک می‌کنند. افزایش تولید کلاژن، باعث بهبود بیشتر فرم گونه‌ها می‌شود، زیرا کلاژن به سفت شدن پوست کمک می‌کند. ژل‌های بادوام، مشخصاً برای حجم دادن به گونه‌ها طراحی شده‌اند.

بعد از درمان

بعد از تزریق ژل گونه مقدار کمی ورم وجود خواهد داشت، اما عملاً به هیچگونه استراحتی نیاز نیست. نتایج، به‌طور متوسط بین ۶ تا ۲۴ ماه دوام دارند، که البته زمان دقیق آن به نوع ژل مورد استفاده بستگی دارد. دستیابی به نتایج طبیعی و جلوگیری از عوارض تزریق ژل گونه نیازمند مهارت و دقت است، زیرا پزشک باید مطمئن شود که ژل به درستی در زیر پوست قرار گرفته است.

تزریق چربی

در تکنیک تزریق چربی از چربی بخش دیگری از بدن خود بیمار، مانند اطراف لگن یا باسن، استفاده می‌شود. شاید بتوان گفت در حال حاضر تزریق چربی مجبوب‌ترین گزینه برای حجم دادن طولانی مدت به گونه‌ها است، البته برای استفاده از چربی خود بیمار، او می‌بایست تحت یک عمل شبیه به لیپوساکشن نیز قرار بگیرد.

فرایند تزریق چربی

ما می‌توانیم عمل تزریق چربی به صورت را در مجموعه درمانی کاملاً شناخته شده خود تحت بی‌حسی موضعی و در صورت تمایل شما، همراه با آرام‌بخشی یا یک بیهوشی سبک انجام دهیم. در اینجا، ابتدا ناحیه‌هایی از صورت که باید مورد تزریق قرار بگیرند علامتگذاری می‌شوند. بیمار می‌تواند جایی که مایل است چربی، با استفاده از تکنیک‌های خاص لیپوساکشن، از آن برداشته شود را مشخص کند. چربی به دست آمده به دقت با سالین و آنتی‌بیوتیک شسته شده و سپس با سوزن‌های ظریفی تزریق می‌شود.

چه نتایجی را می‌توان انتظار داشت؟

معمولاً، ما به مناطقی که حجم از دست داده‌اند بیش از حد نیاز چربی تزریق می‌کنیم، زیرا همیشه قسمتی از حجم تزریق شده جذب می‌شود. شاید دلیل این امر این است که مقداری از مایع اطراف چربی تزریق شده سالین است که بدن آن را به راحتی جذب می‌کند. گاهی اوقات، به خاطر زیاد بودن حجم از دست رفته از گونه‌ها، به دو جلسه تزریق نیاز است. مزیت استفاده از این روش این است که، چربی در ناحیه تزریق شده به‌طور دائم زنده مانده و رشد می‌کند. همچنین، طبق مشاهدات ما، با این روش کیفیت و بافت پوست ناحیه درمان شده نیز بهبود می‌یابد. البته مشخص نیست که این امر ناشی عملکرد سلول‌های چربی بوده یا تنها به خاطر ضخیم‌تر شدن لایه چربی رخ می‌دهد.

چه نتایجی را می‌توان از برجسته‌سازی بدون جراحی گونه انتظار داشت؟

تزریق ژل و چربی ساختار صورت را متعادل ساخته و تناسب بین اجزاء آن را بهبود می‌دهد. این تزریقات، از طریق برجسته‌سازی اجزاء صورت و مشخص‌تر کردن آن‌ها، به صورت فرم می‌دهند.

بهبودی از عمل برجسته‌سازی گونه چقدر طول می‌کشد؟

محل دقیق تزریق چربی یا ژل با توجه به ناحیه‌ای که باید برجسته شود تعیین می‌گردد. تزریق ژل دوره بهبودی ندارد، اما محل تزریق دچار کمی دچار کبودی، قرمزی یا پف‌کردگی می‌شود. در عین حال، در روش تزریق چربی محل لیپوساکشن به زمانی برای بهبودی نیاز دارد. معمولاً، ورم و کبودی ناشی از تزریق چربی کمی بیشتر از تزریق ژل است، زیرا چربی دانه‌ای‌تر بوده و به علاوه، ما برای رسیدن به بهترین نتیجه ممکن کمی بیش از حد نیاز چربی تزریق می‌کنیم. بسیاری از بیماران می‌توانند ظرف یک هفته بعد از جراحی به سر کارشان برگردند. درد ناشی از این درمان بسیار ناچیز است، اما ممکن است جایی که چربی از آن برداشته شده کمی دچار کبود شود.