هیدرودرم آبریژن : روش آبرسانی به پوست چرب و خشک برای جوانسازی

صورت

سینه

اندام

پوست

آقایان

وجود آنتی اکسیدان‌ها و کلاژن شرط اصلی داشتن پوستی سالم و درخشان است. تماس با اشعه UV، از دست رفتن آب موجود در پوست و محرک‌های پوستی نشانه‌های پیری را افزایش می‌دهد. قرار گرفتن مکرر در معرض عناصر مختلف، آفتاب سوختگی، استعمال دخانیات، آلودگی و ژنتیک بر بافت پوست اثر می‌گذارد و صورت را سال‌ها پیرتر نشان می‌دهد. رنگ پوست صورت به مرور زمان تغییر می‌کند، منافذ آن بزرگ می‌شود و چین و چروک‌ها و خطوط ریزی روی صورت خودنمایی می‌کند؛ این تغییرات عارضه‌های اجتناب‌ناپذیر گذر عمر است که هم مردان و هم زنان را درگیر می‌کند. پوست سالم بسیار زیبا است. پوست از نظر داشتن قابلیت بازسازی و ترمیم خود منحصر به فرد است. هیدرودرم آبریژن با زدودن ناخالصی‌ها، آبرسانی و تامین مواد مغذی ضروری در بازیابی سلامت به پوست کمک می‌کند.

مزایای هیدرودرم آبریژن


 • هیدرودرم آبریژن پوست خشک، خسته و پژمرده را در لحظه زنده می‌کند و مواد مغذی را به آن می‌رساند.
 • این روش چروک‌ها و خطوط ریز روی صورت را کمتر می‌کند و صورت را پرتر و جوان‌تر نشان می‌دهد.
 • هیدرودرم آبریژن گرفتگی منافذ پوست، جوش و آکنه و جای جوش را درمان می‌کند.
 • این روش منافذ بزرگ پوست را کوچک می‌کند و پوست پیر و ضخیم شده را دوباره ظریف و جوان می‌کند.
 • هیدرودرم آبریژن ضایعات رنگدانه‌ای، آفتاب سوختگی و آسیب‌های ناشی از آفتاب را بهبود می‌دهد.
 • هیدرودرم آبریژن سلول‌های پوستی مرده را لایه‌برداری می‌کند و تولید الاستین و کلاژن جدید را افزایش می‌دهد.

هیدرودرم آبریژن برای چه افرادی مناسب است؟


متخصص پوست طرح درمان به روش هیدرودرم آبریژن را مطابق با نوع پوست تهیه می‌کند و مواردی همچون مستعد جوش زدن پوست، حساس و در حال التیام بودن پوست و تمایل بیمار برای جوانسازی صورت را در نظر می‌گیرد. هیدرودرم آبریژن برای انواع پوست ایده‌آل است و محدودیت سنی و جنسیتی ندارد. در هر حال آبرسانی به پوست صورت بیشترین فایده را برای افرادی دارد که:

 • پوست صورتشان تیره و بدرنگ شده و به جوانسازی نیاز دارد.
 • می‌خواهند از درمان‌های ضدپیری بهره بگیرند و چروک و خطوط ریز را از روی صورتشان پاک کنند.
 • دچار جوش و آکنه متوسط هستند و از باقی ماندن جای جوش روی صورتشان ناراحت هستند.
 • می‌خواهند پوست صورت را صاف کنند و جوانسازی و آبرسانی فوری پوست را انجام دهند.
 • می‌خواهند مشکل هیپرپیگمانتاسیون یا وجود ناحیه‌های قهوه‌ای رنگ را درمان کنند.
 • پوست حساس دارند. البته هیدرودرم آبریژن برای انواع پوست مناسب است.

آمادگی قبل از درمان


هیدرودرم آبریژن درمانی غیرتهاجمی است که به حداقل آمادگی نیاز دارد. قبل از درمان باید آرایش صورت را پاک کنید و با صورتی تمیز وارد اتاق درمان شوید؛ البته کارکنان کلینیک نیز می‌توانند پاکسازی صورت را انجام دهند.

هیدرودرم آبریژن چیست؟


در این درمان غیرتهاجمی از هیدروتکنولوژی برای لایه‌برداری، سم‌زدایی، جوانسازی، آبرسانی و تحویل مواد مغذی به پوست استفاده می‌شود. هیدرودرم آبریژن نتایجی آنی را بدون تحمیل ناراحتی، تحریک یا نیاز به استراحت به دست می‌دهد. در این درمان چند مرحله‌ای از مجموعه‌ای از سری‌های آبرسان برای انجام دادن عملکردهای مختلف استفاده می‌شود. سری هیدرودرم (Hydro-Derm) لبه‌ی ساینده‌ای دارد که پوست را در هر تماس با ملایمت لایه‌برداری می‌کند. سری Hydro-Extraction طراحی مارپیچ منحصر به فردی دارد که گردابی را ایجاد می‌کند که برای جدا کردن جوش‌های سرسیاه و زدودن ناخالصی‌ها مفید است. سری Hydro-Fusion هیالورونیک اسید قوی، آنتی اکسیدان‌های ضدپیری و پپتیدها را به پوست می‌رساند. سرم‌های درمانی مانند زمانی که از کرم یا لوسیون استفاده می‌کنید، فقط روی لایه اپیدرم پوست نمی‌نشیند؛ سری‌های دستگاه هیدرودرم این مواد درمانی فعال را در عمق بیشتری به لایه‌های پوستی مختلف می‌رساند و به این ترتیب میزان جذب سلولی بالاتر می‌رود.

عملکردهای دستگاه هیدرودرم آبریژن عبارت است از:

 • لایه‌برداری: هیدرودرم آبریژن سلول‌های پوستی مرده و خشک، گرد و غبار و ذرات دیگر را شل و از پوست جدا می‌کند تا منافذ پوست باز شود.
 • سم‌زدایی: هیدرودرم آبریژن ناخالصی‌ها و چربی اضافی را از منافذ پوست پاک می‌کند و پاکسازی کامل و عمقی منافذ را انجام می‌دهد.
 • آبرسانی: رساندن اسید هیالورونیک به لایه‌های عمقی‌تر پوست، آب از دست رفته پوست را جبران می‌کند تا پوست دوباره جوان و شاداب شود.
 • تامین مواد مغذی: هیدرودرم آبریژن پوست را آکنده از ترکیب خاصی از آنتی اکسیدان‌ها و پپتیدها می‌کند. این مواد پوست را از داخل به خارج جوان‌تر می‌کند.

مراقبت بعد از هیدرودرم آبریژن در خانه


چون پوست جدید به تازگی در معرض تماس با عامل‌های محیطی قرار گرفته است، باید پس از درمان از ضدآفتاب استفاده کنید، از تابش مستقیم آفتاب دوری کنید و حمام آفتاب نگیرید. همچنین تا زمان بهبود یافتن کامل پوست از فراورده‌های حاوی مواد شیمیایی مضر، رنگ یا عطر استفاده نکنید. متخصص پوست مراقبت‌های لازم بعد از درمان هیدرودرم آبریژن را به بیمار اعلام می‌کند.

 در یک کلام

هیدرودرم در کاهش چین و چروک، درمان و کاهش آکنه، کاهش جای زخم و منافذ پوستی، رفع آفتاب سوختگی، لایه برداری پوست و افزایش تولید کلاژن مؤثر است. هیدرودرم آبرِیژن لایه‌های سطحی پوست و پوست مرده را برمی دارد و به صورت عمیق منافذ پوست را تمیز می‌کند و باعث آبرسانی به پوست می‌شود. همچنین پوست در معرض آنتی اکسیدان‌ها و پپتیدها قرار می‌گیرد و سلامتی پوست را بهبود می‌بخشد. بعد از هیدرودرم آبریژن استفاده از ضد آفتاب‌ها، رژیم غذایی و اجتناب از آرایش کردن به بهبودی سریع‌تر کمک می‌کند. تورم و قرمزی بعد از هیدرودرم آبریژن بسیار کم است و در طی چند ساعت تا چند روز برطرف می‌شود.

سوالات رایج


هیدرودرم آبریژن حدوداً 60 ـ 45 دقیقه طول می‌کشد؛ البته این مدت در صورت درخواست برای درمان‌های تکمیلی بیشتر خواهد شد.

مطمئن باشید که در طول درمان هیدرودرم آبریژن کوچکترین ناراحتی و دردی حس نخواهید کرد؛ احساسی که در طول درمان دارید، مانند این است که قلموی خنکی به آهستگی روی صورتتان کشیده می‌شود. پوست بعد از درمان اندکی صورتی می‌شود که البته این تغییر رنگ به سرعت برطرف می‌شود. می‌توانید پس از درمان آرایش کنید و فعالیت‌های معمول خود را بدون نیاز به استراحت کردن دنبال کنید. در طول روز حتماً از ضدآفتاب استفاده کنید و پوست صورت را تا چند روز در معرض نور خورشید قرار ندهید.

بسیاری پس از همان جلسه اول متوجه پاکسازی و جوانسازی صورت و یکدست و درخشان شدن رنگ پوست می‌شوند. البته تعداد جلسات درمان به نوع پوست بستگی دارد. یک جلسه درمان برای افرادی ایده‌آل است که می‌خواهند پوستی شاداب و درخشان برای شرکت در یک رخداد یا مراسم مهم داشته باشند. اما به اشخاصی که می‌خواهند سلامتی و سرزندگی پوست را حفظ کنند، توصیه می‌شود که درمان را ماهی یک بار تکرار کنند.

 

در درمان میکرودرم ابریژن با الماس از سری‌های ساینده و لایه‌بردار برای برداشتن سطحی‌ترین لایه پوست استفاده می‌شود، در واقع قدرتمندترین لایه‌برداری فیزیکی در این روش انجام می‌شود. میکرودرم ابریژن بهترین روش برای پوست‌های زبر، دچار ضایعات رنگدانه‌ای شدید، دارای اسکارهای فرورفته یا پوستی است که انبوه سلول‌های مرده آن را ضخیم ساخته است. اما در درمان هیدرودرم آبریژن از آب نمک و سرم‌های دیگر برای لایه‌برداری و پاکسازی متوسط پوست استفاده می‌شود. هیدرودرم آبریژن ملایم‌تر از میکرودرم آبریژن است و برای افرادی با پوست حساس مناسب‌تر است. همان طور که سلول‌های پوستی مرده در طول درمان لایه‌برداری می‌شود و جوش‌های سرسیاه بیرون کشیده می‌شود، پوست همزمان با سرم‌های درمانی پوشانده می‌شود تا تحریک کمتر شود. پوست این سرم را به راحتی جذب می‌کند و به این ترتیب رطوبت و مواد مغذی ضروری برای پوست تامین می‌شود. هیدرودرم آبریژن برخلاف میکرودرم آبریژن پوست را گرم یا ملتهب نمی‌کند، بنابراین هیدرودرم آبریژن روشی ایمن و بدون درد برای درمان پوست‌های مستعد جوش، لایه‌برداری روزاسه و دیگر عارضه‌های پوست‌های حساس است.

هیدروپیل درمانی پیشرفته است که میتوان آن را در کنار هیدرودرم آبریژن انجام داد. آنزیم یا اسید لایه‌بردار برای دو برابر کردن اثر لایه‌برداری به طرح درمان اضافه می‌شود تا نتیجه بهتری از درمان آکنه، ضایعات رنگدانه‌ای عمیق‌تر یا نشانه‌های پیشرفته‌تر پیری به دست بیاید. در مرحله اول آنزیم لایه‌بردار و هیدرودرم آبریژن سلول‌های پوستی مرده، چربی اضافی و ذرات دیگر را شل می‌کنند و همزمان منافذ پوست را نیز به طور عمقی پاکسازی می‌کنند. در مرحله دوم لایه‌بردار و هیدرودرم آبریژن لایه‌های فوقانی و آسیب دیده را برمی‌دارند تا پوست سالم‌تر زیرین مشخص شود. در نهایت نیز پوست ترمیم شده با سرم‌های آبرسان مملو از ویتامین‌ها و مواد مغذی و سرم‌های اصلاحی تهیه شده متناسب با نیازهای خاص بیمار شستشو داده می‌شود.

هیدرولد (HydroLED) روش درمانی پیشرفته دیگری است که می‌توان آن را در کنار هیدرودرم آبریژن انجام داد. ماسک یونی فعالی برای درمان مشکلاتی همچون از دست رفتن آب پوست، ضایعات رنگدانه‌ای، جوش یا پیری پوست روی صورت گذاشته می‌شود. سپس نوردرمانی به مدت 20 ـ 15 دقیقه انجام می‌شود تا فرایند التیام و جوانسازی تسریع شود.

هیدرودرم آبریژن چروک‌ها و خطوط ریز روی صورت را کمتر می‌کند، مشکل گرفتگی یا بزرگ شدن منافذ پوستی را برطرف می‌کند، پوست چرب، مستعد جوش و خشک و پوسته پوسته را درمان می‌کند و ضایعات رنگدانه‌ای مانند لکه‌های بدون رنگ یا لکه‌های قهوه‌ای آفتاب سوختگی را بهبود می‌دهد.

بله، هیدرودرم آبریژن را می‌توان روی پوست چرب و مستعد جوش نیز انجام داد. در واقع هیدرودرم آبریژن به دلیل آبرسانی به پوست و پاکسازی عمقی آن، روشی ایده‌آل برای درمان جوش و کاهش تولید چربی است.

 

چون هیدرودرم آبریژن لایه‌برداری ملایم پوست را انجام می‌دهد، یکدست شدن رنگ پوست و صاف شدن آن هیپرپیگمانتاسیون را بهبود می‌دهد. در نتیجه لکه‌های قهوه‌ای، لکه‌های پیری، آفتاب سوختگی و انواع دیگر هیپرپیگمانتاسیون کمتر می‌شود.

ورم کردن و قرمز شدن پوست بعد از درمان شایع‌ترین عارضه جانبی هیدرودرم آبریژن به شمار می‌آید. این عوارض بسته به وضعیت پوست بیمار، چند ساعت تا چند روز دوام دارد. بیوهیدرودرم درمانی با تهاجم کمتر است که این عوارض را به حد قابل ملاحظه‌ای کاهش داده است. متخصص پوست عوارض جانبی احتمالی را در جلسه مشاوره توضیح می‌دهد.

هزینه هیدرودرم آبریژن نیز مانند هر عمل زیبایی دیگری به موقعیت جغرافیایی کلینیک، تجربه متخصص و گستردگی درمان بستگی دارد.