لیپوساکشن برای لاغری شکم، پهلو، ران، صورت و گردن

صورت

سینه

اندام

پوست

آقایان

گاهی اوقات، علی‌رغم رعایت یک رژیم غذایی سالم و ورزش مرتب، رفع چربی‌های انباشته شده در مناطق خاصی از بدن کار دشواری است. دستگاه‌های ورزشی، کرم‌ها رفع چربی و زیرپوش‌های تنگ و چسبان، هیچ یک تأثیری بر چربی‌های نواحی به خصوصی از بدن ندارند. بسیاری از بیمارانی که برای مشاوره به ما مراجعه می‌کنند، قبلاً بعضی از این روش‌های ناموفق فرم‌دهی بدن را امتحان کرده‌اند. روش پیشنهادی ما برای لاغری شکم، پهلو، ران، صورت و گردن، لیپوساکشن است. جراحی زیبایی کوچک کردن شکم (ابدومینوپلاستی) بالیپوساکشن تفاوت دارد، البته در صورتی که تمایل داشته باشید می‌توانید لیپوساکشن را نیز در کنار عمل جراحی زیبایی شکم انجام دهید.

کاندیداهای مناسب برای لیپوساکشن


  اگرچه هر کسی می‌تواند کاندیدای لیپوساکشن باشد، اما وجود برخی ویژگی‌ها باعث می‌شود یک شخص کاندیدای بهتری برای این عمل باشد. لیپوساکشن بیشتر برای کسانی توصیه می‌شود که وزن طبیعی یا نزدیک به طبیعی دارند، پوستشان خاصیت ارتجاعی خوبی دارد و چربی اضافی در جاهای خاصی از بدنشان قرار دارد. لیپوساکشن چاقی مفرط را درمان نمی‌کند، اما می‌توان از آن برای رفع چربی‌هایی که به رژیم غذایی و ورزش جواب نمی‌دهند استفاده کرد.

لیپوساکشن به تنهایی درمان خوبی برای سلولیت نیست. جراحی ابدومینوپلاستی، که با کمک لیپوساکشن پوست و چربی اضافی را حذف می‌کند، گزینه مناسب‌تری برای رفع سلولیت و صاف‌تر کردن پوست است.

بخش‌هایی که معمولاً با لیپوساکشن درمان می‌شوند عبارتند از


 نواحی قابل درمان با لیپوساکشن

 • صورت
 • گردن
 • بازوها
 • کمر
 • سینه
 • شکم و اطراف لگن
 • پهلوها
 • باسن
 • ران‌ها
 • طرف داخلی زانوها
 • پشت ساق و مچ پاها

مزایای لیپوساکشن


 پیشرفت وسایل و تکنیک‌های جراحی، افزایش ایمنی بیهوشی، حصول نتایج بی‌نظیر و رضایت بیماران باعث شده در طول چند سال گذشته تقاضا برای انجام لیپوساکشن به شدت افزایش بیابد. این همه رضایت از لیپوساکشن، این عمل را به شایع‌ترین عمل جراحی زیبایی تبدیل کرده است. اعمال شکل و فرم‌دهی به بدن مانند لیپوساکشن و انواع لیفت، می‌توانند چربی اضافی را رفع کرده و پوست و عضلات شل شده را سفت کنند، و شکل متناسب‌تر و خوش فرم‌تری به بدن بدهند. در نتیجه لباس‌ها برای بدن متناسب‌تر شده و اغلب، خرید لباس آسان‌تر می‌شود. معمولاً بیماران بعد از درمان اعتماد به نفس بالاتری داشته و رضایت بیشتری از شکل بدنشان دارند.

از لیپوساکشن در جراحی پلاستیک ترمیمی نیز استفاده می‌شود. این عمل همچنین به خوش فرم کردن سینه‌های زنانی که تحت بازسازی سینه بعد از ماستکتومی قرار می‌گیرند کمک بسیاری می‌کند.

مشاوره اولیه


 انجام یک عمل فرم‌دهی بدن تصمیمی کاملاً شخصی است، که بر همین اساس لازم می‌دانیم به تمامی نگرانی‌ها و پرسش‌هایتان پاسخ دهیم. پزشک مشاوره لیپوساکشن را با دریافت اطلاعات کاملی در مورد تاریخچه پزشکیتان و یک معاینه شروع می‌کند. در صورت داشتن سابقه هرگونه اسکاری که به خوبی التیام نیافته، انجام هرگونه لیپوساکشن یا جراحی در گذشته، سابقه خانوادگی سرطان سینه، و هرگونه نگرانی یا دغدغه‌ای در خصوص این درمان، می‌بایست موضوع را با دکتر در میان بگذارید. همچنین اگر قصد دارید وزن زیادی کم کنید یا در آینده باردار شوید، می‌بایست پزشکتان را در جریان بگذارید. به علاوه، از شما در مورد نتایجی که در نظر دارید، عادات ورزشی و رژیم غذایی‌تان سؤال خواهد شد. این اطلاعات به پزشک کمک می‌کنند تا انتظارات شما را بهتر درک کرده و مناسب‌ترین برنامه درمانی را برایتان طراحی کند.

در جلسه معاینه، اندازه و شکل دست‌ها، پاها و تنه، و همچنین کیفیت پوست و نسبت اندازه بدن، دور قفسه سینه و دست و پاها به یکدیگر ارزیابی می‌شود. در مورد سایر گزینه‌های موجود نیز صحبت می‌شود. همچنین می‌توانید عکس‌های قبل و بعد از عمل بیماران اخیر را ببینید. در صورت تمایل، می‌توانید از نظر بیماران قبلی نیز مطلع شوید. هزینه لیپوساکشن به طور تقریبی برایتان توضیح داده خواهد شد. برای تشکیل پرونده پزشکیتان از شما عکس گرفته می‌شود.

جراحی لیپوساکشن


از شما خواسته می‌شود کشیدن سیگار را متوقف کرده و از مصرف برخی ویتامین‌ها و داروها که می‌توانند باعث خونریزی شوند مانند آسپرین، ایبوپروفن و ویتامین E خودداری کنید. سایر دستورالعمل‌های لازم برای قبل از عمل به شما داده شده و داروهایی که بعد از عمل باید مصرف کنید نیز برایتان تجویز می‌‌شوند. توصیه می‌کنیم برای راحتی خودتان، داروهای تجویز شده را چند روز قبل از عمل تهیه کنید. معمولاً، لیپوساکشن یا به یک شب ماندن در بیمارستان نیاز دارد و یا سرپایی انجام می‌شود. اگر عملتان سرپایی انجام شد، باید ترتیبی بدهید که کسی شما را تا خانه همراهی کرده و شب اول بعد از درمان را در کنارتان بماند.

عمل شما در یک بیمارستان یا مرکز جراحی سرپایی انجام می‌شود. پزشک، قبل از عمل (گاهی اوقات، یک روز قبل از عمل) روی پوستتان علامتگذاری می‌کند. در اکثر موارد از بیهوشی عمومی استفاده می‌شود. معمولاً برای نواحی کوچک یا درمان‌های تکمیلی از آرام‌بخشی وریدی استفاده می‌شود. در زمان جراحی، آنتی‌بیوتیک نیز تزریق می‌شود. این عمل ۲ تا ۵ ساعت طول می‌کشد و برای انجام آن ابتدا چند برش کوچک ایجاد شده و سپس از طریق لیپوساکشن به نواحی مورد نظر (ابتدا در طرف پشت و سپس جلو) فرم داده می‌شود. برای بستن برش‌ها از بخیه‌های قابل جذب استفاده می‌شود. روی محل درمان لایه‌ای از فوم قرار می‌گیرد که با یک پارچه شبیه به شکم‌بند که به آن باند فشاری نیز گفته می‌شود در جای خود  محکم می‌شود.

بعد از جراحی به اتاق ریکاوری برده شده و در آنجا نیز با دقت تحت نظر قرار می‌گیرید. برای جلوگیری از درد و ناراحتی، به شما مسکن تزریق می‌شود. بعد از چند ساعت مرخص می‌شوید، مگر اینکه بخواهید باشید شب را در بیمارستان بمانید.

بعد از لیپوساکشن


 روز بعد از جراحی کمی احساس درد خواهید داشت. برای شما داروهای مسکن تجویز می‌شود، که البته ظرف دو هفته نیازتان به آن‌ها کمتر و کمتر می‌شود. روز بعد از عمل، مصرف داروها و مکمل‌های تجویز شده را آغاز کنید. روز دوم بعد از عمل، می‌توانید مصرف ایبوپروفن ۶۰۰ میلی‌گرم را (هر ۸ ساعت یک عدد) شروع کنید. همچنین، باید در طول یک هفته اول، و سپس هفته‌های دوم و ششم و شش ماه و یک سال بعد از عمل مجدداً به پزشک مراجعه کنید.

در صورت تمایل، می‌توانید روز بعد از عمل دوش بگیرید. البته باید جای برش‌ها را با نوار چسب‌ بپوشانید. این نوار چسب‌ها می‌بایست دو تا سه روز در جای خود باقی مانده و سپس برداشته شوند. بهتر است فوم زیر باند فشاری را تعویض کرده و تا ۴۸ ساعت بعد از عمل از آن استفاده کنید. پس از آن، می‌توانید فوم را برای همیشه برداشته و تنها از باند فشاری استفاده کنید. باند فشاری را تا سه هفته بعد نیز بپوشید.

نتایج کوتاه و بلندمدت


 لیپوساکشن نتیجه بسیار رضایت‌بخشی دارد، زیرا بدن شکل متناسب‌تر و خوش فرم‌تری می‌یابد. لباس‌ها بهتر به تن‌تان می‌نشینند و احساس بهتری نسبت به ظاهرتان خواهید داشت. در عین حال، برخی زنان، با اینکه سال‌ها به دنبال انجام لیپوساکشن بوده‌اند، اما تا چند هفته بعد از درمان احساس افسردگی می‌کنند، که البته ایشان بعد از این مدت به ظاهر جدیدشان عادت می‌کنند.

اگر وزن اضافه کنید، بدنتان بزرگتر می‌شود، اما از آنجا که سلول‌های چربی از نواحی درمان شده برداشته شده‌اند، فرم بدست آمده به مدتی طولانی به همان شکل باقی خواهد ماند. البته وزن نواحی درمان نشده مانند قبل افزایش می‌یابد. اگر به مرور زمان از شکل بدنتان ناراضی شدید، می‌توانید تحت درمان‌های تکمیلی قرار بگیرید. توصیه می‌کنیم برای حفظ رضایتتان از نتیجه، سالی یک بار درمان تکمیلی انجام دهید.

سایر گزینه‌های درمانی


انجام انواع لیفت بدن و ابدومینوپلاستی برای سفت کردن پوست افتاده و شل‌ شده ضروری است. اغلب، ترک‌های پوستی با عمل لیفت رفع می‌شوند. معمولاً، لیفت و لیپوساکشن با هم انجام شده و بهترین راه برای حذف چربی‌ها، بالا بردن و سفت کردن پوست و فرم دادن به بدن هستند.

لیپوماتیک روش دیگری برای لاغری موضعی است. لاغری با روش لیپوماتیک، یا به‌اصطلاح رایج‌تر لیپوساکشن بدون درد ، نوعی از لیپوساکشن است که با تجربه نوعی احساس غلغلک در اطراف ناحیه هدف توسط بدن، این تصور را برای بدن ایجاد می‌کند که هیچ دردی وجود ندارد. خصیصه ایمن این شیوه حصول اطمینان از آسیب ندیدن بافت‌های غیر چرب است.لیپوماتیک نیز مانند هر عمل جراحی دیگر با خطرات جزئی همراه است. ازآنجایی‌که از بیهوشی عمومی و هیچ منبع گرمایی استفاده نمی‌شود، عوارض لیپوماتیک به حداقل می‌رسند.