لیفت باسن برای داشتن باسن گرد و روبه بالا با حفظ ظاهر طبیعی آن

صورت

سینه

اندام

پوست

آقایان

لیفت باسن

با افزایش سن باسن دچار افتادگی می‌شود. افرادی که از ظاهر، شکل و اندازه و یا افتادگی پوست باسن ناراضی هستند می‌توانند از لیفت باسن استفاده کنند. شما می‌توانید بوسیله انواع مختلف لیفت باسن، با اثرات سالخوردگی مقابله کنید. لیفت باسن برزیلی و اسکالپترا برای کسانی که وزن کم کرده‌اند و از ظاهر باسن خود ناراضی هستند و یا کسانی که می‌خواهند ظاهر باسن خود را زیباتر کنند مناسب هستند. این روش‌ها از انواع جراحی پلاستیک به حساب می‌آیند و نتایج رضایت‌بخش و ماندگاری برای مردان و زنان به ارمغان می‌آورند.

لیفت باسن روشی جراحی است که با توجه به نیاز هر شخص و نتیجه مورد نظر انجام می‌شود. امکان دارد کسانی که دچار افتادگی پوست هستند، از روش‌های متداول بالا کشیدن باسن استفاده کنند ولی افرادی که نیاز به افزایش حجم باسن دارند می‌توانند از روش لیفت باسن برزیلی استفاده کنند. در هر صورت جراحی لیفت باسن می‌تواند باعث ایجاد ظاهری زیبا و جذاب در قسمت باسن برای اشخاص شود. مانند دیگر انواع جراحی‌های پلاستیک، جراحی لیفت باسن می‌تواند به تنهایی یا همراه با دیگر روش‌ها استفاده شود. این روش مزایای زیادی  برای کسانی که تمایل به تغییر ظاهر باسن خود دارند، به همراه دارد. لیفت باسن یک روش بدون خطر و مؤثر جهت ایجاد ظاهری جذاب و زیبا برای باسن می‌باشد.

برای از بین بردن افتادگی باسن و خوش فرم کردن آن باید به متخصصانی که در این زمینه حرفه‌ای هستند مراجعه کنید. کلینیک فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی دکتر حسینی با بهره‌مندی از تجهیزات به روز آماده ارائه خدمت به شما عزیزان می‌باشند. برای دریافت اطلاعات بیشتر و دریافت نوبت قبلی با شماره 02122030245 - 02122030246 - 02122030247 - 02122012156 - 02122012158 - 09226137085 تماس بگیرید.

دلایل انجام لیفت باسن


افرادی که تمایل به بالا کشیدن باسن دارند به یکی از دلایل زیر از این روش استفاده می‌کنند:

بسیاری از افراد برای افزایش اعتماد به نفس از روش لیفت باسن استفاده می‌کنند. چنانچه تمایل به بالا کشیدن باسن دارید، پس از ظاهر باسن خود ناراضی هستید. یکی از فواید انجام لیفت باسن، افزایش خودباوری و اعتماد به نفس است. افرادی که باسن کوچکی دارند یا از ظاهر باسن خود ناراضی هستند برای جبران این موارد از لیفت باسن استفاده می‌کنند.

امکان دارد تمایل داشته باشید که بوسیله ورزش و رژیم غذایی به بهبود ظاهر باسن خود کمک کنید. البته دستیابی به ظاهر زیبای باسن و حفظ این ظاهر بوسیله ورزش مداوم دشوار می‌باشد. در صورت انجام لیفت باسن، نتایج بسیار ماندگار خواهند بود. نتیجه این روش در مقایسه با ماه‌ها تلاش و ورزش بسیار سریع‌تر حاصل می‌شود. پس از جراحی پلاستیک اقدامات مراقبتی شامل جلسات معاینه مداوم می‌باشد تا از سلامت متقاضی و نتیجه درمان اطمینان حاصل شود.

در صورتیکه از ظاهر باسن خود ناراضی هستید، می‌توانید از لیفت باسن استفاده کنید. همه افراد به طور طبیعی دارای باسنی جذاب و خوش‌حالت نمی‌باشند. چنانچه تمایل به رفع افتادگی باسن دارید، بهترین گزینه برای شما انجام لیفت باسن می‌باشد. پس از انجام این روش، شما احساس بهترین نسبت به ظاهر خود خواهید داشت. در واقع علت اصلی این که بسیاری از افراد از لیفت باسن استفاده می‌کنند این است که از ظاهر باسن خود ناراضی هستند.

انواع روش‌های بالا کشیدن (لیفت) باسن


برای خوش‌فرم ساختن و داشتن باسنی جذاب با لیفت چندین روش وجود دارد. رایج‌ترین روش‌ها عبارتند از:

لیفت باسن برزیلی

لیفت باسن برزیلی

در صورتیکه از شکل باسن خود ناراضی هستید لیفت باسن برزیلی گزینه مناسبی برای شما می‌باشد.

مزایای لیفت باسن برزیلی

بیشتر افراد به جای ایمپلنت باسن، از لیفت باسن برزیلی استفاده می‌کنند چرا که نتیجه این روش طبیعی می‌باشد. این روش باعث کاهش عوارض ناشی از پارگی نخ بخیه، کاهش احتمال نمایان شدن (اکسپوژر) ایمپلنت و عفونت، و همچنین کاهش ایجاد زخم و درد و بهبود ظاهر بدن در قسمت‌هایی است که چربی بوسیله لیپوساکشن برداشته می‌شود. این روش همچنین باعث افزایش حس اعتماد به نفس در فرد می‌شود.

کاندیدای مناسب برای لیفت باسن برزیلی

کاندیدای مناسب برای لیفت باسن برزیلی بایستی از لحاظ جسمی سالم باشد و از دخانیات استفاده نکند و دارای مقدار زیادی چربی اضافه برای عمل برداشت (harvest) باشد. افرادی که از این روش استفاده می‌کنند باید در مورد نتایج درمان واقع‌بین باشند. لیفت باسن برزیلی برای زنان و مردان با باسن نامتقارن یا مسطح، باسن کوچک و نامتناسب، باسن افتاده و کسانی که در اثر کاهش زیاد وزن از ظاهر باسن خود ناراضی می‌باشند مناسب است.

روش انجام لیفت باسن برزیلی

در این روش چربی اضافه از قسمت‌های مختلف بدن از جمله شکم، دور کمر، ران‌ها و بازوها برداشته می‌شود. سپس این چربی اضافی به باسن انتقال داده می‌شود.

این روش برای باسن‌های کوچک مناسب می‌باشد و حجم آن را به مقدار مورد نظر افزایش می‌دهد. روش تزریق چربی به باسن به علت عوارض کمتر و روند بهبودی سریع‌تر بیشتر از روش استفاده از ایمپلنت باسن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

روند بهبودی

موارد قابل توجه پس از لیفت باسن عبارتند از :

 • بین 2 تا 4 هفته بایستی از گن مخصوص استفاده کنید.
 • برای مدت 3 هفته نبایستی به پشت بخوابید.
 • برای مدت 3 هفته از نشستن به طور مستقیم روی باسن خودداری کنید.
 • امکان ایجاد ورم و درد موقتی وجود دارد
 • ورم و کبودی بایستی پس از 4 تا 6 هفته کاهش پیدا کنند.
 • بیشتر بیماران می‌توانند پس از یک هفته به سر کار بازگردند.

لیفت باسن اسکالپترا

اسکالپترا

لیفت باسن اسکالپترا روش انجام لیفت را متحول کرده است. این روش گزینه بسیار مناسبی برای کسانی است که خواهان بالا کشیدن باسن و افزایش حجم این قسمت از بدن خود هستند. اسکالپترا برای افزایش ضخامت پوست و تحریک رشد کلاژن با استفاده از تزریق زیر پوست استفاده می‌شود

مزایای استفاده از روش لیفت باسن اسکالپترا

مزایای استفاده از این روش عبارتند از :

 • استفاده از تزریق ماده بی‌حسی ضروری نمی‌باشد.
 • ایجاد باسنی خوش‌فرم برای افراد لاغر
 • بهبود سلولیت
 • زمان کوتاه بهبودی
 • نتایج طبیعی
 • این روش درمانی در زمان 1 ساعت قابل انجام است.
 • قابلیت افزایش حجم و بالا بردن باسن

کاندیدای مناسب برای لیفت باسن اسکالپترا

در صورت وجود موارد زیر شما برای انجام لیفت باسن اسکالپترا مناسب هستید.

 • باسن شما مسطح و صاف می‌باشد.
 • دارای فرورفتگی در قسمت باسن هستید و به همین دلیل اعتماد به نفس ندارید.
 • تمایل به افزایش حجم در قسمت باسن دارید.
 • دارای انتظارات واقع‌بینانه در مورد این روش درمانی هستید.
 • خواهان بهبود تدریجی وضعیت ظاهری باسن خود هستید.
 • تمایل دارید که روند بهبود سریع انجام شود.
 • تمایل دارید که نتایج درمان طبیعی باشند.
 • جوان و سالم هستید.

روش انجام اسکالپترا

اولین قدم برای انجام لیفت باسن اسکالپترا تعیین محل استفاده از فیلر می‌باشد. این مطلب در طول مشاوره با پزشک مشخص خواهد شد. پس از تعیین محل تزریق، ماده بی‌حس‌کننده برای کاهش درد استفاده می‌شود. بیشتر بیماران درد ناشی از تزریق را ماند خراش جزئی سر سوزن توصیف می‌کنند. بسته به تعداد تزریق مورد نیاز و مرحله مورد نظر برای انجام لیفت، زمان جلسات درمانی متفاوت می‌باشند. در بیشتر موارد، لیفت در طول چند ساعت انجام می‌شود.

بهبود پس از لیفت اسکالپترا

پس از پایان لیفت باسن، اقدامات لازم برای مراقبت از شما در نظر گرفته خواهد شد. این اقدامات شامل کنترل عوارض جانبی ناشی از لیفت و مراقبت از باسن می‌باشند. پزشک همچنین برای جلسات پیگیری و معاینه پس از درمان برنامه‌ریزی خواهد کرد.

با افزایش سن، خود را از داشتن بدنی خوش‌فرم و جذاب محروم نکنید. کلاژن از دست‌رفته در قسمت باسن را با روش کم‌تهاجمی لیفت باسن اسکالپترا جایگزین کنید.

لیفت باسن با جراحی

لیفت باسن با جراحی

لیفت باسن با جراحی روشی است که برای ایجاد ظاهر جذاب در قسمت باسن استفاده می‌شود. با افزایش سن، پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد و جاذبه نیز تأثیر منفی بر بدن می‌گذارد، درنتیجه باسن ظاهر خود را از دست می‌دهد. می‌توان با استفاده از روش‌هایی مانند لیپوساکشن، استفاده از فیلرهای قابل تزریق، تزریق چربی و ایمپلنت باسن جذابیت ظاهری باسن را افزایش داد. در حال حاضر روش‌های جدیدی برای بهبود ظاهری باسن ابداع شده‌اند، درنتیجه پیش از انجام جراحی لیفت باسن بایستی در این مورد با جراح زیبایی مشورت کرد.

کاندیدای مناسب برای لیفت باسن با جراحی

کاندیدای مناسب برای انجام جراحی باید دارای پوستی سالم در قسمت باسن باشد. مانند تمام جراحی‌های زیبایی، وجود برخی از  عارضه‌های پزشکی خاص مانع از انجام جراحی برای لیفت باسن می‌شوند. بهترین راه برای اطلاع از این که آیا کاندیدای مناسبی برای این روش می‌باشید، مشورت با جراح پلاستیک می‌باشد تا بتوانید از مزایا و معایب لیفت باسن با جراحی اطمینان حاصل کنید. متقاضی باید از لحاظ سلامتی در وضعیت نسبتاً مناسبی باشد، از استعمال دخانیات خودداری کرده و انتظاراتی واقع‌بینانه در مورد جراحی داشته باشد.

روش انجام لیفت باسن با جراحی

لیفت باسن با جراحی به روش‌های مختلفی انجام می‌شود ولی معمولاً روش زیر استفاده می‌شود:

 • جراح بُرشی در قسمت بالای باسن، لگن، کشاله ران یا زیر باسن ایجاد می‌کند تا پوست اضافی را برداشته و پوست باقیمانده را کشیده و محکم کند.
 • امکان دارد برای ایجاد ظاهری متناسب، از لیپوساکشن برای زاویه‌دهی به باسن یا ران‌ها استفاده شود.
 • هرگونه برش بخیه زده و بسته می‌شود تا پوست محکم و سفت باقی بماند.
 • درن تخلیه و پانسمان در محل مورد نظر قرار گرفته و معمولاً از گن فشرده‌ساز برای کاهش ورم و سفت نگه داشتن پوست استفاده می‌شود.

زمان بهبودی پس از لیفت باسن با جراحی چقدر طول می‌کشد؟

امکان دارد نیاز باشد که به مدت یک شب یا چند روز پس از جراحی در بیمارستان بمانید. در برخی از موارد ممکن است بتوانید در همان روز جراحی به منزل بروید. بهتر است در روز مرخصی شخص دیگری شما را به منزل برساند چرا که احتمالا مقداری درد حس خواهید کرد و رانندگی برایتان مقدور نمی‌باشد. امکان دارد پس از جراحی کبودی و ورم ایجاد شوند. کبودی باید پس از چند روز کاهش پیدا کند ولی چند ماه طول می‌کشد تا ورم از بین برود. به علت این که هنگام راه رفتن، ایستادن و نشستن از باسن استفاده می‌شود ممکن است بهبودی پس از جراحی با درد همراه باشد. به همین دلیل بایستی مرخصی گرفته و برای 1 تا 2 هفته استراحت کنید. همچنین بایستی از انجام ورزش و فعالیت‌های سنگین برای 4 تا 6 هفته خودداری کنید. جراح از شما می‌خواهد تا برای 3 تا 4 هفته از گن فشرده‌ساز استفاده کنید تا به روند بهبود کمک شود. استفاده از این گن طبق دستور جراح ضروری می‌باشد.

هزینه لیفت باسن با جراحی


هزینه لیفت باسن با جراحی از پزشکی تا پزشک دیگر و در هر منطقه جغرافیایی متفاوت می‌باشد. به طور کلی این روش درمانی تحت پوشش شرکت‌های بیمه قرار ندارد. بسیاری از جراحان با ارائه برنامه‌های تأمین مالی انجام این جراحی را برای متقاضیان ممکن می‌سازند.

سؤالات متداول


سوالات متداول

متقاضی بایستی در قسمت‌های دیگر بدنش از جمله شکم، ران‌ها و لگن دارای چربی کافی جهت لیپوساکشن باشد تا این چربی تصفیه شده و برای تزریق به باسن استفاده شود. بعضی از متقاضیان که اضافه‌وزن دارند بایستی پیش از لیفت باسن برزیلی وزن خود را کاهش داده یا از روش دیگری استفاده کنند. همچنین برخی دیگر از متقاضیانی که چربی کافی ندارند، بایستی وزن اضافه کنند.

بله. جراح برای کاهش درد برای متقاضی دارو تجویز می‌کند. گاهی درد موقتی ناشی از ورم، حساسیت به درد هنگام لمس و کبودی طبیعی می‌باشد و این موارد با گذر زمان رفع خواهند شد. اگر درد پس از چند روز افزایش پیدا کند یا مشکل دیگری پیش بیاید، بایستی به پزشک مراجعه کنید.

روش درمان از فردی تا فرد دیگر متفاوت می‌باشد. تعداد ویال (شیشه محتوی دارو برای تزریق) و جلسات درمانی مورد نیاز به حجم فعلی باسن متقاضی و حجم مورد نظر او بستگی دارد. امکان دارد تنها با 4 ویال درمان تکمیل شود و یا ممکن است به بیش از 20 ویال برای دستیابی به نتیجه مورد نظر نیاز باشد.

به طور متوسط به 3 تا 4 جلسه درمانی با فاصله 3 تا 4 هفته‌ای برای افزایش تدریجی حجم باسن نیاز است.

نتیجه حاصل از لیفت باسن بسیار ماندگار می‌باشد. مواردی مانند تغییرات وزنی، بارداری و افزایش سن بر بدن فشار وارد می‌کنند و بر نتایج لیفت باسن اثر می‌گذارند. در صورت رعایت نحوه زندگی سالم و خودداری از کشیدگی پوست در اثر افزایش وزن، نتایج لیفت باسن برای مدت زمان زیادی ماندگار خواهد بود.