لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی روش دائمی بدون آسیب زدن به پوست حساس

صورت

سینه

اندام

پوست

آقایان

رفع موهای زائد ناحیه تناسلی

هرچند رفع موهای زائد ناحیه شرمگاهی می‌تواند موضوعی بسیار ظریف باشد، با این حال بسیاری از زنان به دنبال بهترین و موثرترین راه برای تمیز کردن این ناحیه به شدت حساس بدن خود هستند. چه این موضوع ترجیح شخصی خودتان باشد یا خیر، هرکسی دلایل خود را برای رفع موهای زائد ناحیه شرمگاهی یا اصطلاحاً ناحیه بیکینی خود دارد. ولی این کار مشابه شیو کردن پاها یا زیر بغلتان نیست. ناحیه تناسلی پوست بسیار نازکی دارد که به راحتی آسیب می‌بیند و اتفاقاً ضخیم‌ترین نوع مویی که در بدن می‌روید در همین ناحیه وجود دارد. پس باید با مراقبت بیشتری با این موها رفتار کرد. روش‌های مختلفی وجود دارد که می‌توان مورد استفاده قرار داد، ولی یافتن بهترین روش به حساسیت پوست، میزان راحتی و مقدار مویی که می‌خواهید از بین ببرید بستگی دارد. باید روشی را انتخاب کرد که با احتیاجات شما همخوانی داشته باشد. لیزر موهای زائد ناحیه بیکینی یکی از گزینه‌هایی است که می‌تواند به شما کمک کند تا بهترین ظاهر خود را پیدا کنید.

اگر نمی‌خواهید دائماً موم بیاندازید و شیو کنید، پس لیزر موهای زائد بدن می‌تواند راه‌حلی دائمی‌تر به شما ارائه دهد. این روش با از بین بردن حقیقی فولیکول‌های مو، نگرانی شما در مورد ته ریش، رشد مجدد یا هزینه مکرر برای درمان مجدد این ناحیه برای هر 4 الی 6 هفته را از بین می‌برد. رفع موهای ناحیه تناسلی با لیزر را هم مردان و هم زنان می‌توانند انجام دهند.

کلینیک فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی دکتر حسینی در دوسلدورف آلمان واقع شده است. افرادی که قصد انجام انواع روش‌های زیبایی و جوانسازی صورت و بدن به صورت حرفه‌ای را دارند، می‌توانند به کلینیک فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی دکتر حسینی در مجتمع پالادیوم تهران که تحت نظر ایشان است، مراجعه نمایند. این کلینیک مجهز به جدیدترین متدهای روز دنیا و متخصصان ماهر می‌باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر و دریافت نوبت با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

02122030245 - 02122030246 - 02122030247 - 02122012156 - 02122012158 - 09226137085

انواع دستگاه‌های لیزر موهای زائد بدن


انواع دستگاه‌های لیزر موهای زائد بدن

امروزه انواع مختلفی از دستگاه‌ها و سیستم‌های لیزر موهای زائد بدن وجود دارد. این دستگاه‌ها با هم متفاوتند ولی بر پایه یک اصل مشترک کار می‌کنند. وقتی که پوست نور را جذب می‌کند، انرژی نوری را تبدیل به انرژی حرارتی می‌کند. تبدیل شدن به انرژی حرارتی باعث تأثیر گذاری لیزر می‌شود. لیزرها در هر سیستم با یک طول موج مشخصی کار می‌کنند. این طول موج نور به آن اجازه می‌دهد که تنها توسط فولیکول‌های مو جذب شوند و بافت‌های پیرامون آن تخریب نشوند، که انرژی را از لیزر به یک هدف مشخص متمرکز می‌کند. انواع اصلی دستگاه‌های لیزر موهای زائد بدن عبارتند از:

سیستم لیزر روبی برای رفع موهای زائد بدن (اپی لیزر) اولین لیزر زیبایی ساخته شده برای رفع موهای زائد بدن می‌باشد. طول موج این لیزر 694 نانومتر است که بطور گزینشی توسط ملانین موجود در پوست و موی بدن جذب می‌گرددد. سیستم رفع موهای زائد بدن روبی یک ابزار دستی یاقوت کبود دارد که دائماً خنک می‌شود، این ابزار دستی منحصراً در این دستگاه وجود دارد. این سیستم خنک کننده، پیش، حین و پس از هر گالس لیزر حرارت را از پوست شما دور می‌کند.

لیزر الکساندرایت برای موهای زائد بدن نیز به همین شیوه دستگاه روبی عمل می‌کند. طول موج لیزری که در این دستگاه مورد استفاده قرار گرفته 755 نانومتر است که در ناحیه فروسرخ طیف نوری قرار دارد. سیستم لیزر الکساندرایت برای رفع موهای زائد بدن متداول‌ترین دستگاه است و به همین دلیل در بسیاری از تبلیغات و مطب‌ها این لیزر برای رفع موهای زائد بدن پیشنهاد می‌شود.

دستگاه لیزر رفع موهای زائد دیود یکی از دستگاه نسبتاً مدرن است. سیستم لیزر رفع موهای زائد دیود در نوع لیزر تولیدی با سایر سیستم‌های لیزری متفاوت است. همانطور که از اسم آن پیداست، سیستم لیزر رفع موی دیود از دیودها یا اجسام نیمه هادی ساخته شده است. این دیودها سپس در کنار هم قرار داده می‌شوند تا منبع نوری لیزر را تشکیل دهند. لیزرهای دیود در این سیستم با طول موج 800 الی 810 کار می‌کند. این سیستم بطرز موثری روی پوست‌های تیره‌تر نتیجه می‌دهد. بهترین گزینه برای رفع موهای ضخیم و زبر این دستگاه است. این درمان غالباً در میان مردان محبوبیت دارد، زیرا تأثیر زیادی روی موهای سینه و کمر می‌گذارد که بیشتر مردان از آنها متنفرند و احساس بدی نسبت به موهای این ناحیه دارند.

لیزرهای ان دیاگ جزء لیزرهای نیمه هادی است. طول موج این لیزرها 1064 نانومتر است، که در ناحیه فروسرخ طیف نوری قرار دارد. این دستگاه تنها در این طول موج کار نمی‌کند، بلکه می‌توان طول موج این دستگاه را دو برابر کرد که نور سبزی با طول موج 523 نانومتر تولید می‌کند. گفته می‌شود که دستگاه لیزر رفع موهای زائد ان دیاگ روی هر نوع پوستی، از جمله پوست‌های آسیایی موثر است، که سایر دستگاه‌های لیزر رفع موهای زائد چنین نیستند. نرخ تکرار این دستگاه سریع بوده و می‌توان آن را روی نواحی وسیع پوستی همچون کمر و پاها مورد استفاده قرار داد.

سیستم رفع موهای زائد با نور شدید پالسی (IPL) یک لیزر همسان است. این سیستم از لحاظ فنی یک سیستم لیزر نیست ولی با این دستگاه برابری دارد. این دستگاه از همان اصول فوتوترمولیز پیروی می‌کند. نور شدیدی که توسط دستگاه IPL ایجاد می‌شود همان تأثیری را روی فولیکول مو دارد که لیزر بر فولیکول مو می‌گذارد. سیستم آی پی ال انعطاف پذیرتر از لیزر رفع موهای زائد است، زیرا هیچ طول موج ثابتی وجود ندارد. طول موج را می‌توان بگونه‌ای تنظیم کرد که برای شما مناسب باشد، همچنین سطح انرژی و زمانی که در معرض لیزر قرار می‌گیرید نیز قابل تنظیم است. این موارد به گونه‌ای انتخاب می‌شوند که به فولیکول موی شما آسیب برسانند ولی در عین حال کمترین آسیب ممکن را به بافت‌های پیرامون آن وارد نمایند. از آنجایی که پارامترهای درمان منحصراً در تناسب با شما تنظیم می‌شود، نتایج می‌تواند در هر شخص متفاوت باشد. این سیستم برای پوشش دادن نواحی بزرگی از پوست در یک دوره زمانی کوتاه طراحی شده است.

 لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی برای چه کسانی مناسب است؟


لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی برای چه کسانی مناسب است

لیزر موهای ناحیه تناسلی گزینه فوق‌العاده‌ای برای بسیاری از بیماران است، ولی برای همه بهترین نتایج را نخواهد داشت. لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی برای شما مناسب است اگر:

  • موی زائدی در ناحیه بیکینی خود دارید
  • موی شما تاریک‌تر از پوست شماست (لیزر موهای زائد روی موهای بیمارانی که موهای بلوند، خاکستری یا قرمز دارند تأثیر چندانی نخواهد داشت)
  • پوست شما بیش از حد برنزه نیست (پوست‌های برنزه شده می‌توانند واکنش‌های پوستی مضری به لیزر دهند)

بسیاری از بیماران لیزر را برای رفع موهای زائد بدن خود انتخاب می‌کنند که چون سایر روش‌های رفع موهای زائد بدن باعث حساسیت پوستی آنها می‌شود. همانطور که در بالا به آن اشاره شده، درد و حساسیتی که پس از لیزر موهای زائد بدن تجربه می‌کنید معمولاً کمتر از سایر روش‌ها همچون موم انداختن و شیو کردن است.

مزایای لیزر موهای اندام تناسلی نسبت به دیگر روش ها


مزایای لیزر موهای اندام تناسلی نسبت به دیگر روش ها

ظاهراً زنان در یک جستجوی ناتمام برای یافتن بهترین روش رفع موهای زائد ناحیه بیکینی هستند. یکی از محبوب‌ترین و قدیمی‌ترین روش‌ها موم انداختن است، که در آن یک لایه از ماده‌ای چسبناک روی پوست چسبانده شده و با شدت کنده می‌شود و موها را از ریشه خارج می‌کند. ولی با ورود درمان جدیدتر و دائمی‌تر لیزر موهای زائد به این عرصه، بسیاری از زنان از خود می‌پرسند که آیا این درمان گزینه مناسب‌تری است یا خیر. پاسخ به این سوال به چند عامل بستگی دارد:

لیزر موهای زائد احساس سوزش دارد، مشابه ضربه زدن با یک کش پلاستیکی روی پوست. ولی با این حال درد آن کمتر از موم انداختن است، و این درد اندک در عوض تا آخر عمر شما را از درد درآمدن دوباره مو خلاص می‌کند و بدنی بدون مو و زیبا را تجربه خواهید کرد.

یکی از تفاوت‌های واضح میان موم انداختن و لیزر موهای زائد این حقیقت است که درمان‌های با لیزر دائمی‌ترند، پس خیالتان راحت باشد که بدن بی موی شما بعد از درمان با لیزر تا 80 سالگی یا بیشتر نیز بدون تغییر باقی خواهد ماند. هرچند، این مسئله دارای نکته مهمی است، سبک موی ناحیه تناسلی تغییر می‌کند. همچنین همیشه تضمینی برای اثربخشی لیزر موهای زائد وجود ندارد - اگر شما با نوع اشتباهی از لیزر و با تنظیمات اشتباه درمان شوید، آن درمان تأثیری بر رفع تمام موهای زائد شما نخواهد داشت. حتی با لیزر و تنظیمات مناسب نیز ممکن است که مو بتواند پس از گذشت مدتی از درمان دوباره رشد کند، هرچند در صورت رشد مجدد ظریف‌تر و پراکنده‌تر از گذشته خواهد بود.

درمان لیزر موهای زائد یکی از روش‌های اثبات شده است، ولی سالن‌های آرایشی و ماساژ دارای تخصص در این زمینه نیستند، پس نهایت دقت خود را در انتخاب مطبی که می‌خواهید در آن لیزر موی زائد بدن را انجام دهید بگذارید. موم انداختن ناحیه بیکینی در منزل یا در سالن آرایشی خطرات خاص خود را نیز دارد، از جمله عفونت و در موارد نادر اگر سالن آرایشی بهداشت مناسبی نداشته باشد، انتقال بیماری‌های مقاربتی.

یکی از عوارض جانبی خفیف ولی شایع لیزر موهای زائد، حمله جوش است، زیرا این درمان باعث می‌شود تا چند روز فولیکول‌های مو باز بمانند. یک کرم هیدروکورتیزون بدون نسخه یا لوسیون آنتی باکتريال می‌تواند از این مشکل جلوگیری کند. تغییرات در رنگدانه‌های پوستی، ورم و ماندن جای زخم نیز از احتمالات نادر است. عوارض جانبی موم انداختن شامل قرمزی، التهاب، درد، جوش، تاول و موی فرورفته می‌شود. کوتاه کردن مو پیش از موم انداختن، تراشیدن پیش و پس از آن و گذاشتنت کمپرس گرم پیش از موم انداختن و کمپرس سرد بعد از آن می‌تواند به کاهش عوارض جانبی کمک کند.

موم انداختن برای تمام رنگ‌های پوست و مو مناسب است، ولی درمان‌های با لیزر بیشترین تأثیر را روی کسانی دارد که پوست روشن و مویی تیره دارند. دلیل این موضوع آن است که مولکول‌های رنگدانه داخل مو انرژی اشعه لیزر را به خود جذب می‌کند و فولیکول مو را از بین می‌برد. تا همین اواخر، تکنولوژی لیزر روی پوست‌های تیره با موهای تیره جواب نمی‌داد زیرا انرژی لیزر توسط رنگدانه پوست و مو به صورت مساوی جذب شده و باعث سوختگی پوست می‌شد، ولی امروزه دستگاه‌های این مشکل را برطرف کرده‌اند. ولی درمان‌های لیزر روی موهای بلوند، خاکستری و سفید جواب نمی‌دهد زیرا این موها رنگدانه‌های بسیار کمی دارند، پس اگر شما نیز چنین موهایی دارید موم انداختن را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

طرز کار لیزر موهای زائد بدن چگونه است؟


نور لیزر به صورت مستقیم به رنگدانه‌های مو هدایت شده و توسط آنها جذب می‌شود، موهایی که داخل فولیکول مو قرار دارند. هنگامی که نور لیزر جذب می‌شود ایجاد گرما می‌کند. اگر گرما به اندازه کافی به فولیکول مو برسد، باعث نابودی مرکز رشد مو در فولیکول می‌شود. اگر مرکز رشد مو نابود شود دیگر موی جدید ایجاد نمی‌شود. موی ناحیه تناسلی درون یک چرخه رشد و استراحت می‌رود، که به همین خاطر چند جلسه تکمیلی در فواصل زمانی 4 تا 6 هفته‌ای تنظیم می‌شود. هنگامی که مو در چرخه استراحت قرار دارد، شاید انرژی لیزر را به اندازه کافی جذب نکرده و انرژی حرارتی کافی برای نابود کردن مرکز رشد مو ایجاد نکند. به عبارت دیگر شما باید چندین بار برای انجام درمان با لیزر مراجعه کنید - معمولاً حدود 6 هفته - تا قسمت عمده موهای یک ناحیه از بدن را از بین ببرید.

بهبودی


برای یک الی دو روز بعد از درمان، ناحیه درمان شده روی پوست ظاهری و حسی شبیه به پوست آفتاب سوخته خواهد داشت. کمپرس سرد و مرطوب کننده می‌تواند کمک کند. می‌تواند فردای درمان آرایش کنید مگر این که پوستتان تاول یا جوش داشته باشد. تا ماه بعد، موهای ناحیه درمان شده خواهد ریخت. تا یک ماه بعد از درمان از کرم ضد آفتاب استفاده کنید تا از تغییرات موقتی در رنگ پوست درمان شده جلوگیری نمایید. تاول به ندرت دیده می‌شود ولی در افراد با رنگ پوست تیره شایع‌تر است. سایر عوارض جانبی احتمال ورم، قرمزی و جای زخم است. جای زخم دائمی یا تغییرات در رنگ پوست نادر است.

 سوالات متداول


سوالات متداول

آیا این درمان بی خطر است؟ آیا درد دارد؟

اگر با موم انداختن آشنا باشید، پس برایتان لیزر کردن همچون آب خوردن خواهد بود. بله، اندکی حساسیت ایجاد می‌شود ولی معمولاً دردناک نیست. بسیاری از بیماران می‌گویند که لیزر ناحیه تناسلی همچون ضربه زدن با یک کش پلاستیکی بر روی پوست است. لیزر موهای زائد ناحیه بیکینی کاملاً بی خطر است.

 لیزر موهای زائد ناحیه بیکینی چقدر رایج است؟

هرچه تعداد زنانی که با لیزر موهای زائد بدن آشنا می‌شوند افزایش می‌یابد، این درمان نیز محبوب‌تر می‌شود. لیزر ناحیه بیکینی به سرعت در حال تبدیل شدن به یک روش راحت و نسبتاً بدون درد و همچنین موثر برای رفع موهای زائد این منطقه است. بهترین خبر این است که نتایج این درمان ظاهری فوق‌العاده دارند و دائمی هستند. مراجعه منظم به سالن آرایشی برای موم انداختن به زودی تبدیل به خاطره‌ای تاریخی خواهد شد.

هزینه لیزر موهای زائد ناحیه بیکینی چقدر است؟

هزینه لیزر ناحیه بیکینی یا لیزر برزیلی به مرکزی که به آن مراجعه می‌کنید، پزشک یا تکنسینی که این عمل را انجام می‌دهد، ناحیه‌ای از کشور که در آنجا زندگی می‌کنید و تعداد درمان‌هایی که برای رفع کامل موها نیاز خواهید داشت بستگی دارد.

"کپی فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است."