عمل بینی به روش باز و بسته:تکنیکهای زیبایی برای خوش فرم کردن دماغ

صورت

سینه

اندام

پوست

آقایان

عمل بینی

رینوپلاستی، گاهی اوقات توسط بیماران "جراحی بینی" یا "تغییر شکل بینی" نیز نامیده ‌می‌شود، یک فرآیند جراحی است که شکل یا اندازه بینی را به دلایل سلامتی یا زیبایی تغییر ‌می‌دهد. با توجه به وضعیت آن به عنوان یک فرآیند تحقیق شده، قاعده‌مند و ایمن، رینوپلاستی سومین روش جراحی پلاستیک رایج در جهان است. هم جراحی رینوپلاستی تجدید نظر و هم رینوپلاستی اولیه ‌می‌توانند برای حل مشکلات سلامتی، مانند اصلاح اختلال تنفس ناشی از ساختار بینی استفاده شوند. همچنین رینوپلاستی برای حل مشکلات زیبایی با افزایش هماهنگی خطوط صورت و متعادل نمودن تقارن بینی استفاده ‌می‌شود.

اگر شما در حال بررسی عمل بینی خود هستید، بهتر است در مورد انواع مختلف جراحی بینی مطلع شوید تا بتوانید تصمیم درستی برای سلامت و ظاهر مورد نظر خود بگیرید. جراحی بینی را ‌می‌توان به دو گروه تقسیم کرد: رینوپلاستی باز و رینوپلاستی بسته. هر کدام دارای یک سری از مزایا و خطرات است که شما باید قبل از برنامه‌ریزی برای جراحی به دقت در نظر بگیرید. جزئیات مربوط به هر روش و همچنین مزایا و خطرات مربوط به آن را برای پرسیدن سوالات در مشاوره بعدی پزشکی خود در نظر بگیرید.

کلینیک فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی دکتر حسینی در دوسلدورف آلمان واقع شده است. افرادی که قصد انجام انواع روش‌های زیبایی و جوانسازی صورت و بدن به صورت حرفه‌ای را دارند، می‌توانند به کلینیک فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی دکتر حسینی در مجتمع پالادیوم تهران که تحت نظر ایشان است، مراجعه نمایند. این کلینیک مجهز به جدیدترین متدهای روز دنیا و متخصصان ماهر می‌باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر و دریافت نوبت با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

02122030245 - 02122030246 - 02122030247 - 02122012156 - 02122012158 - 09226137085

چه کسانی برای عمل باز و بسته بینی کاندیدای مناسبی هستند؟


موارد زیر برخی از دلایل رایجی هستند که شما می‌توانید رینوپلاستی را در نظر بگیرید:

 • بینی شما بیش از اندازه بزرگ یا خیلی کوچک است
 • به نظر ‌می‌رسد بینی شما با سایر اجزای صورت شما تناسب ندارد
 • بینی شما کج است، بد شکل گرفته است، یا خارج از محور است
 • شما در داخل بینی دارای انسداد هستید و در تنفس مشکل دارید
 • شما یک نقص مادرزادی دارید که دوست دارید بهبود یابد
 • شما دوست دارید در ظاهر بینی خود بهبود، و نه کمال ایجاد شود

اگر شما از نظر عمومی سالم هستید، نگرش مثبت و انتظارات واقع بینانه دارید، به احتمال زیاد یک کاندید مناسب برای این روش هستید.

عمل بینی بسته بهتر است یا باز


عمل بینی بسته یا باز

هنگا‌می‌که در مورد جراحی رینوپلاستی صحبت ‌می‌شود، یک دوراهی رایج که بیماران با آن مواجه هستند این است که آیا باید جراحی باز یا بسته باشد. به عبارت ساده، "باز" ​​و "بسته" به چگونگی برداشتن پوست بینی و نحوه دسترسی به ساختار استخوان بینی اشاره دارد. در مورد روش‌های باز و بسته رینوپلاستی با یک پزشک مشورت کنید تا بتوانید تصمیم بگیرید که کدام روش برای شما مناسب است.

مزایای عمل جراحی بینی باز


رینوپلاستی باز پس از ایجاد یک برش در کلوملا (columella) (بافتی ظریف که سوراخ‌‌های بینی را جدا ‌می‌کند) انجام ‌می‌شود. این کار اجازه ‌می‌دهد تا جراح در سراسر بینی دسترسی بیشتری به بافت داشته باشد. از آنجایی که این امر اجازه ‌می‌دهد تا دید بیشتری از بافت بینی در طول عملیات وجود داشته باشد، انجام رینوپلاستی باز برای جراح آسان‌تر است. یکی دیگر از مزایای استفاده از رینوپلاستی باز این است که همچنین ‌می‌تواند امکان اصلاح چشمگیرتری از شکل و تقارن بینی را فراهم کند. از طرف دیگر، رینوپلاستی باز، در واقع ‌می‌تواند کمتر به بینی آسیب برساند، زیرا این روش فضای بیشتری را برای کار در اختیار جراح قرار ‌می‌دهد و نیاز به تغییرات کمتری در ساختارهای داخلی بینی دارد.

عوارض احتمالی عمل باز بینی

عمل باز گاهی منجر به زخم‌‌های قابل توجه بیشتری نسبت به روش رینوپلاستی بسته ‌می‌شود.

بهبودی

ریکاوری یا بهبودی پس از رینوپلاستی با استفاده از تکنیک باز نیز ‌می‌تواند غیر قابل پیش‌بینی و مستعد ابتلا به عوارضی نسبت به بهبود پس از رینوپلاستی بسته باشد.

عمل جراحی بینی بسته


عمل جراحی بینی بسته

رینوپلاستی بسته شامل انجام عمل جراحی ‌‌به‌طور کامل در داخل بینی بدون تداخل با کلوملا است. یک روش داخلی، مانع از زخم‌‌های قابل رؤیت است، بنابراین برای بیمارانی که به دنبال تحول ظریف‌تر با تکنیک‌‌های کمتر نفوذی هستند، مطلوب‌تر است. روش رینوپلاستی بسته، نیاز به یک جراح صورت با تجربه و دقت بیشتر از همتای او دررینوپلاستی باز دارد.

عوارض احتمالی جراحی بسته بینی

اگر چه روش رینوپلاستی بسته منجر به حداقل زخم ‌می‌شود، که در داخل بینی است و بنابراین قابل مشاهده نیست، از نظر وسعت اصلاحاتی که ‌می‌تواند روی بینی انجام دهد، محدود است.

بهبودی

دوره ریکاوری یا بهبودی رینوپلاستی بسته ‌می‌تواند راحت‌تر و قابل پیش‌بینی‌تر از بهبودی پس از رینوپلاستی انجام شده با تکنیک باز باشد، اما اگر جراح با ملاحظه نبوده و یا تلاش کند اصلاحات خیلی زیادی ایجاد کند، ‌می‌تواند آسیب بیشتری وارد کند.

چگونه بهترین نتیجه را از عمل جراحی بینی به روش باز و بسته را به دست آوریم؟


بهترین نتیجه

با در نظر گرفتن راهکارهای زیر ‌می‌توانید بهترین نتیجه را از جراحی بینی خود داشته باشید:

مهم است که جراح خود را بر اساس موارد زیر انتخاب کنید:

 • آموزش، یادگیری و داشتن مدرک
 • تجربه جراحی رینوپلاستی
 • سطح راحتی شما با او

پس از پیدا کردن یک جراح پلاستیک معتبر در منطقه خود که در انجام رینوپلاستی با تجربه است، شما باید یک وقت ملاقات در مطب برای مشاوره بگیرید. ‌‌به‌طور کلی، به دلیل ماهیت عمیق مشاوره، هزینه‌ای بابت ویزیت اولیه در نظر گرفته می‌شود.

در طول مشاوره اولیه، شما فرصت صحبت کردن در مورد اهداف زیبایی خود را خواهید داشت. جراح شما، شما را به عنوان یک کاندید رینوپلاستی ارزیابی ‌می‌کند و روشن ‌می‌کند که چه جراحی بینی را ‌می‌تواند برای شما انجام دهد. هنگا‌می‌که جراح شما اهداف و شرایط پزشکی شما را درک ‌می‌کند، ممکن است هر دو درمان جایگزین و اضافی در نظر گرفته شوند (فرآیندهای مربوط را ملاحظه کنید). شما باید برای صحبت کردن در مورد تاریخچه کامل پزشکی خود و مشاوره مراجعه کنید. این اطلاعات شامل موارد زیر خواهد بود:

 • جراحی‌‌های قبلی
 • شرایط پزشکی گذشته و حال
 • آلرژی‌‌ها و داروهای فعلی

بر اساس اهداف شما، ویژگی‌‌های فیزیکی، و آموزش و تجربه جراح، جراح شما توصیه‌‌ها و اطلاعات را با شما به اشتراک ‌می‌گذارد، از جمله:

 • روش جراحی شما، شامل نوع روش یا ترکیبی از روش‌‌ها
 • نتایجی که ‌می‌توانید پیش‌بینی کنید
 • سرمایه‌گذاری مالی شما در این روش
 • خطرات و عوارض مرتبط با آن
 • گزینه‌‌های بیهوشی و محل جراحی
 • آنچه لازم است برای جراحی خود آماده کنید
 • آنچه شما ‌می‌توانید پس از جراحی انتظار داشته باشید
 • نمایش تصاویر قبل و بعد از موارد مشابه با شما و پاسخ دادن به هر سوالی

برای فهرست کلی از سوالاتی که باید از جراح خود در مورد سابقه او بپرسید، برای کسب اطلاعات در مورد ایمنی جراحی پلاستیک، و برنامه‌ریزی برای جراحی خود، از تولکیت (مجموعه ابزار) برنامه ریزی بازدید کنید. ما این سؤالات را برای کمک به شما آماده کرده‌ایم:

 • دقیق‌ترین و هوشمندانه‌ترین تصمیم‌گیری را در مورد روش خود را داشته باشید
 • اطمینان حاصل کنید که جراح درستی برای جراحی خود انتخاب کرده‌اید
 • تا حد امکان مشاوره اولیه خود را پرثمر برگزار کنید
 • گزینه‌‌ها، نتایج و خطرات بالقوه خود را درک کنید

مهم است که شما در عمل جراحی خود نقش فعالی را ایفا کنید، بنابراین لطفا از این لیست سوالات به عنوان نقطه شروع برای مشاوره اولیه خود استفاده کنید.

 • آیا من کاندید خوبی برای رینوپلاستی هستم؟
 • آیا نتایجی که من به دنبال کسب آنها هستم، منطقی و واقع‌بینانه هستند؟
 • آیا ‌می‌توانم تصاویر قبل و بعد از فرآیندی که من ‌می‌خواهم انجام دهم را ببینم؟
 • آیا هیچ‌گونه زخم قابل مشاهده‌ای را خواهم داشت؟ زخم‌‌های من در کجا خواهند بود؟
 • چه نوع بیهوشی را برای من توصیه ‌می‌کنید؟
 • هزینه‌‌های مربوط به جراحی من چیست؟
 • از من چه انتظاری برای کسب بهترین نتایج دارید؟
 • انتظار چه مدت دوره ریکاوری را ‌می‌توانم داشته باشم، و چه زمانی ‌می‌توانم فعالیت‌‌های عادی را از سر بگیرم؟
 • خطرات و عوارض مربوط به جراحی من چیست؟
 • چگونه عوارض برطرف ‌می‌شوند؟
 • اگر نتیجه جراحی زیبایی من اهدافی را که توافق کرده‌ایم، برآورده نکرد، من چه گزینه‌‌هایی پیش رو دارم؟

سوالات متداول


سوالات متداول

چگونه ‌می‌توانم برای رینوپلاستی آماده شوم؟

پیش از رینوپلاستی، جراح شما انتظارات واقع‌بینانه از جراحی شما را خواهد گفت. او تعیین ‌می‌کند که نیاز است چه کاری انجام شود و مناسب‌ترین روش‌‌هایی که ‌می‌تواند انجام شود تا انتظارات شما برآورده شوند کدامند. تا جایی که شما ‌می‌توانید برای جراحی رینوپلاستی خود آماده شوید، توصیه ‌می‌شود که هیچ دارویی را مصرف نکنید چرا که ممکن است مانع از لخته شدن خون شود یا سبب مشکلات خونریزی بعد از عمل شود، مانند آسپیرین و ایبوپروفن. اگر سیگار ‌می‌کشید، توصیه ‌می‌شود که حداقل یک ماه قبل از عمل جراحی سیگار نکشید و تا یک ماه پس از جراحی نیز سیگار کشیدن را شروع نکنید. سیگار کشیدن تا حد زیادی روند بهبودی را کند کرده و زمان بهبودی را افزایش ‌می‌دهد. این ممکن است زمان خوبی برای ترک سیگار باشد.

آیا ممکن است پس از سپتوپلاستی رینوپلاستی انجام شود؟

بله، مطمئنا ‌می‌توانید رینوپلاستی را پس از سپتوپلاستی انجام دهید. این کار معمولا انجام ‌می‌شود. همه بیماران نیاز به پیوند غضروف ندارند.

من باید چند ساله باشم تا بتوانم رینوپلاستی را انجام دهم؟

از لحاظ فنی، رینوپلاستی زیبایی را ‌می‌توان در هر زمانی پس از رشد کامل بینی انجام داد. رشد کامل بینی در دختران معمولا در سن 15 سالگی و در پسران تا سن 16 سالگی اتفاق ‌می‌افتد. با این حال، بیمار بالغ از لحاظ عاطفی و همکاری کردن او نیز یک ضرورت اساسی برای داشتن یک رینوپلاستی موفق است. در موارد نادر، جراحی ممکن است در سنین پایین‌تر انجام شود، زمانی که اختلالات عملکردی شدید یا سایر علائم پزشکی الزام ایجاد کنند.

پس از جراحی باز و بسته، چه مدتی نباید سر کار بروم؟

استراحت و آرامش در هفته اول پس از جراحی به شدت توصیه ‌می‌شود تا بهبودی سرعت یابد و کبودی و تورم به حداقل برسد. اگر چه برخی از کبودی‌‌ها ممکن است پس از یک هفته بعد از جراحی با برداشتن باند مشخص شوند، اما بیماران با مشاغل غیرمتحرک (کار پشت میزی) ‌می‌توانند در این زمان با خیال راحت به محل کار خود بازگردند. کسانی که شغلشان مستلزم فعالیت‌های جسمی است (ورزشکاران، آتش‌نشانان و غیره) ممکن است به 2-3 هفته اضافی نیاز داشته باشند تا بتوانند ‌‌به‌طور کامل به فعالیت‌‌های کاری خود بازگردند.

هزینه رینوپلاستی باز و بسته چقدر است؟

هزینه باز و بسته رینوپلاستی تا حد زیادی به موقعیت جغرافیایی شما و اینکه چه مقدار تغییر ‌می‌خواهید یا نیاز دارید روی بینی خود انجام دهید، بستگی دارد.