حجیم و بزرگ کردن لب

صورت

سینه

اندام

پوست

آقایان

داشتن لبی حجیم و برجسته اغلب نشانه‌ای از سلامت، زیبایی و جوانی افراد است. صرف نظر از اینکه لب‌های شما به‌صورت ارثی نازک بوده‌اند یا در اثر افزایش سن نازک شده‌اند، راه‌های بسیاری برای افزایش حجم آن‌ها وجود دارد. استفاده از مواد گیاهی و روش‌های خانگی تا حدی می‌توانند در زیبا کردن و برجسته‌ سازی لب‌ها به شما کمک کنند.پروتز تزریق ژل‌های طبیعی یا مصنوعی نیز می‌تواند لب‌های شما را برای چند ماهی حجیم نگه دارند. پروتز، کاشت ایمپلنت و سایر روش‌های جراحی نیز می‌تواند نتیجه طولانی‌تری برای شما فراهم کند. گزینه‌های دیگر شامل مواردی همچون: لیفت لب‌ها ( بالا کشیدن لب)، افزایش ناحیه قرمز لب و آرایش یا رنگ آمیزی دائمی لب می‌شود.  هر ساله هزاران نفر تحت عمل برجسته کردن لب قرار می‌گیرند، که از نتایج عمل بسیار راضی هستند.

مزایای افزایش حجم لب‌ها


 مزایای بزرگ کردن لب به‌طور مستقیم به نظر و حس اعتمادبه‌نفس افراد بستگی دارد. لب‌های نازک و تحلیل رفته در اثر افزایش سن و یا نامتوازن، اگر تحت تزریق ژل لب و یا پروتز قرار بگیرند، ظاهرشان تغییر کرده و جلوه‌ای جوان و زیبا به چهره افراد می‌بخشند. به‌طور کلی تزریق ژل به لب و برجسته‌سازی و بزرگ کردن لب‌ ظاهر شما را جوان و زیبا می‌سازد و اگر به‌صورت طبیعی لب‌های شما نازک باشند، با ژل لب می‌توان آن‌ها را برجسته و زیبا نمود.

 چگونه فرآیند برجسته سازی لب‌ها انجام می‌شود؟


 روش‌های بسیاری برای افزایش حجم لب‌ها وجود دارد. بسته به اهداف شما و دوره بهبودی، پزشک گزینه‌های مختلفی از جمله تزریق چربی در لب را پیشنهاد می‌کند. برای رسیدن به نتیجه مطلوب مد نظر شما ممکن است ترکیبی از روش‌های مختلف مانند تزریق ژل در لب استفاده شود.

تزریق چربی

در روش تزریق چربی به لب، چربی‌های بافت بدن شما از طریق لیپوساکشن از نواحی دیگر جمع آوری شده و مجدداً به لب‌ها تزریق می‌شود. برای به دست آوردن نتیجه مطلوب ممکن است چندین بار تزریق تکرار شود.

 تزریق ژل

ژل‌ها معمولاً از مواد طبیعی یا مصنوعی زیست سازگار ساخته می‌شوند و همانند چربی‌ها برای بزرگ کردن لب‌ به کار میروند . برای به دست آوردن نتیجه مطلوب معمولاً یک بار تزریق ژل در لب کافی است. به هر حال ممکن است نتیجه موقت بوده و برای حفظ حجم لب‌ها، تزریق‌های بعدی نیز نیاز باشد.

 روش جراحی از طریق پیوند پوست

یک روش دائمی دیگر برای برجسته کردن لب  وجود دارد که از طریق جراحی، لب‌ها به جلو کشیده می‌شوند. در این روش برش‌هایی در داخل دهان ایجاد می‌شود و از این طریق لب‌ها کشیده می‌شوند. در ادامه ممکن است مقداری چربی که از لایه‌های عمیق‌تر پوست گرفته شده برای افزایش حجم بیشتر به درون لب‌ها اضافه شود.

جراحی ناحیه قرمز لب‌ها

 در این روش برشی در امتداد مرز رنگی لب‌ها ایجاد می‌شود، قسمت خارجی پوست برش داده شده و بخش رنگی لب‌ها کشیده می‌شوند، در نتیجه مساحت ناحیه رنگی لب‌ها افزایش می‌یابد.

جراحی از طریق پروتز لب‌ها

پروتز لب می‌تواند از طریق برش کوچکی که در داخل گوشه دهان ایجاد می‌شود، وارد شود. پروتزهای طبیعی یا مصنوعی مختلفی در بازار وجود دارد. جراح در خصوص انتخاب بهترین گزینه با شما صحبت خواهد نمود. پروتز لب می تواند خطراتی نیز به همراه داشته باشد؛ برخی از عوارض پروتز لب عبارتند از عدم توانایی حرکت دادن لب‌ها، عفونت، جابجا شدن پروتز، بیرون‌زدگی پروتز و سفت شدن لب‌ها. بااینکه بیشتر پروتزهای لب دائمی هستند، می‌توان در صورت درخواست بیمار آن‌ها را به‌راحتی درآورد. بروز عفونت ازعوارض پروتز لب پس از عمل است که می‌توان آن را درمان کرد.

جراحی از طریق لیفت یا کشیدن لب‌ها

در این روش پوست اضافه برداشته شده و لب افراد کشیده می‌شود. این روش برای کسانی که پوستی شل یا افتاده داشته یا از دهانی با شیب نامناسب برخوردارند، مناسب می‌باشد. برای افزایش لب بالا توسط عمل لب ، یک برش در زیر بینی ایجاد می‌شود و سپس پوست اضافی برداشته می‌شود تا لب به سمت بالا کشیده شود. همچنین از تکنیک لیفت لب‌ها می‌توان استفاده کرد تا دندان‌ها را نمایان‌تر نمود. برای افزایش حجم لب پایین، دو برش در کناره‌های پایین دهان ایجاد می‌شود، و پوست اضافی برداشته می‌شود. در این روش از بخیه‌های بسیار کوچکی استفاده می‌شود که ۴ الی ۵ روز بعد برداشته می‌شوند.