تزریق چربی:جذابیت و زیبایی چهره و فرم دهی بدن با ماندگاری بالا

صورت

سینه

اندام

پوست

آقایان

تزریق چربی یکی از پرطرفدارترین عمل‌های زیبایی و فرم‌دهی به بدن است. متخصص مقداری چربی را از بخشی از بدن خود بیمار خارج می‌کند و آن را پس از آماده‌سازی در نقطه مورد نظر تزریق می‌کند تا برجسته‌تر و خوش فرم‌تر شود. تزریق چربی عموماً برای بزرگ‌تر کردن باسن یا سینه‌ها انجام می‌شود. از دیگر مزایای تزریق چربی می‌توان به چاق کردن موضعی ناحیه‌هایی مانند دست، لب، گونه یا صورت که در اثر گذر عمر لاغر شده است، اشاره کرد. هدف این است که چربی‌های اضافی از ناحیه‌ای از بدن استخراج شود و برای افزایش حجم یا جوانسازی در نقطه دیگری تزریق شود.

تزریق چربی عملی کاملاً ایمن است، چون در آن از چربی بدن خود بیمار استفاده می‌شود. در این عمل چربی اضافی از بخشی از بدن بیمار استخراج می‌شود و پس از خالص‌سازی در نقطه دیگری از بدن تزریق می‌شود. از آنجایی که چربی اضافی از ناحیه اهداکننده تخلیه می‌شود، این عمل به پیکرتراشی و لاغری موضعی این نقطه نیز کمک می‌کند و به این ترتیب می‌توانید با یک تیر دو نشان بزنید. ناحیه اهدا کننده به لطف انجام این لیپوساکشن جزئی که چربی اضافی را تخلیه می‌کند، لاغرتر و متناسب‌تر می‌شود. همان‌طور که می‌بینید احتمال بروز حساسیت در اثر تزریق چربی صفر است. به علاوه نتیجه این عمل زیبایی طبیعی و ماندگار است. چربی در عمق‌های مختلف تزریق می‌شود تا نتیجه‌ای با حس و ظاهر طبیعی به دست بیاید.

کلینیک فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی دکتر حسینی در دوسلدورف آلمان واقع شده است. افرادی که قصد تزریق چربی برای زیباسازی و جوانسازی صورت و قسمت‌های مختلف بدن به صورت حرفه‌ای را دارند، می‌توانند به کلینیک فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی دکتر حسینی در مجتمع پالادیوم تهران که تحت نظر ایشان است، مراجعه نمایند. این کلینیک مجهز به جدیدترین متدهای روز دنیا و متخصصان ماهر می‎باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

021-22030245
021-22030246
021-22030247
021-22012156
021-22012158
09226137085

مزایای تزریق چربی


مزیت‌های تزریق چربی در صورت و قسمت‌های مختلف بدن عبارتند از:

 • در روش تزریق چربی از چربی طبیعی بدن خود بیمار برای شکل‌دهی به بدن استفاده می‌شود، بنابراین احتمال بروز حساسیت وجود ندارد.
 • جراح نقطه دقیق تزریق چربی را تعیین می‌کند تا بهترین فرم و شکل ممکن به دست بیاید.
 • چون چربی طی چند تزریق کوچک وارد ناحیه مورد نظر می‌شود، دوران بهبود این عمل معمولاً بسیار سریع‌تر است.
 • به دلیل ماهیت کم‌تهاجمی این عمل، اسکار یا جای زخمی که روی پوست باقی می‌ماند، بسیار جزئی است.
 • تزریق چربی نیازی به بیهوشی عمومی ندارد، به همین دلیل این عمل با خطرات مربوط به دریافت آرام‌بخش و بیهوشی همراه نیست.
 • چنانچه تزریق چربی توسط جراح زیبایی مجرب انجام شود، نتایجی زیبا با ماندگاری بالا به دست می‌آید.
 • چون تزریق چربی عملی کم‌تهاجمی است، این عمل زیبایی سریع‌تر است و هزینه کمتری دارد.

تزریق چربی برای چه افرادی مناسب است؟


متقاضی عمل تزریق چربی باید وزن ثابتی داشته باشد، اما در نقطه‌ای از بدن چربی اضافی مقاومی داشته باشد که با ورزش یا رژیم لاغری از بین نرفته باشد. همچنین متقاضیان تزریق چربی باید انتظاری واقع‌بینانه از نتیجه عمل داشته باشند، از سلامت عمومی مناسبی برخوردار باشند و بدن‌شان بتواند بعد از درمان به خوبی التیام یابد.

کاربردهای تزریق چربی در زیبایی


تزریق چربی یکی از روش‌های تاثیرگذار در جوانسازی و زیباسازی بدن در زنان و حتی مردان می‌باشد. از جمله کاربردهای آن عبارتند از:

لیفت برزیلی باسن

افزایش جذابیت باسن‌های برجسته و خوش فرم، محبوبیت عمل لیفت برزیلی باسن را بیشتر کرده است. لیفت برزیلی باسن شکل و حجم باسن را بدون نیاز به جایگذاری ایمپلنت یا دیگر مواد مصنوعی بهبود می‌دهد. چربی غالباً از پایین کمر یا پهلوها گرفته می‌شود و در باسن‌ها تزریق می‌شود تا بزرگتر شوند و نسبت بین آنها و کمر بهتر شود. پس از این تزریق اندام فرم زیبا و جذاب ساعت شنی را پیدا می‌کند.

بزرگ کردن طبیعی سینه

تزریق چربی روشی مناسب برای بیمارانی است که می‌خواهند سینه‌ها را در حد متوسطی بزرگتر کنند، توجه کنید که با تزریق چربی فقط می‌توان سینه‌ها را به اندازه یک کاپ بزرگتر کرد. تزریق چربی برای بیماران دچار افتادگی سینه مناسب نیست، چون این تزریق سینه‌ها را بالاتر نمی‌برد. در هر حال تزریق چربی روشی طبیعی است که نتایجی طبیعی و محسوس را نیز ایجاد می‌کند. به علاوه تزریق چربی عملی مناسب برای ترمیم و بازسازی سینه پس از عمل ماستکتومی یا لامپکتومی است.

جوانسازی دست

دست نقطه‌ای از بدن است که سن بدن را بی‌رحمانه فاش می‌کند. چین و چروک‌ها به مرور روی دست پدیدار می‌شود و دست به تدریج لاغر و لاغرتر می‌شود و سیاهرگ‌ها و تاندون‌های زیر پوست با وضوح بیشتری دیده می‌شود. تزریق ژل یکی از روش‌های چاق کردن و جوانسازی دست است، اما نتیجه آن دائمی نیست و عموماً کمتر از یک سال دوام دارد. تزریق چربی عمل دیگری با نتایج ماندگارتر است که از مزیت استفاده کردن از مواد آلی گرفته شده از بدن خود بیمار برخوردار است. تزریق چربی در دست، لاغری ناشی از گذر عمر را جبران می‌کند و چین و چروک‌ها را صاف می‌کند.

تزریق چربی در صورت

تزریق چربی در صورت عملی است که عموماً به عنوان جایگزین تزریق ژل یا لیفت صورت انجام می‌شود. تزریق چربی عملی مناسب برای بزرگ و برجسته کردن لب‌ها و گونه‌ها و صاف کردن خطوط ریز و چروک‌هایی مانند خط خنده یا چین نازولبیال و چروک‌های دور چشم یا خطوط پنجه کلاغی است. جراح زیبایی آناتومی منحصر به فرد صورت هر بیمار را قبل از درمان به دقت بررسی می‌کند تا بتواند نتایجی کاملاً طبیعی خلق کند. به بیماران توصیه می‌شود که عکسی از دوران جوانی خود را همراه داشته باشند تا بتوان نتیجه مطلوب را بهتر تعیین کرد.

ناحیه‌های اهدا کننده چربی


منظور از ناحیه اهدا کننده بخشی است که چربی از آن برای بزرگ کردن ناحیه‌های دیگر استخراج می‌شود. چربی اضافی از طریق انجام دادن لیپوساکشن خاصی، استخراج می‌شود تا چربی‌های لازم برای تزریق زنده بمانند. متقاضیان تزریق چربی باید در نقاطی از بدن چربی اضافی داشته باشند. متداول‌ترین ناحیه‌های اهدا کننده چربی عبارت است از:

 • شکم
 • بالای بازوها
 • پهلوها
 • باسن
 • کمر و پشت بدن
 • بخش داخلی ران
 • بخش خارجی ران

البته متخصص زیبایی بهترین ناحیه اهدا چربی را با توجه به نظر بیمار در جلسه مشاوره تعیین می‌کند.

مراحل تزریق چربی


تزریق چربی معمولاً عملی سرپایی است که تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. در بعضی موارد، برای مثال چنانچه ناحیه درمان بزرگتر باشد، بیمار بستری می‌شود یا عمل تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود. بیمار و پزشک معالج وی قبل از جراحی درباره نتیجه مطلوب عمل مشورت می‌کنند و پزشک توصیه‌های لازم را به بیمار می‌کند تا برای عمل آماده شود. عمل تزریق چربی سه مرحله دارد: اول چربی از ناحیه اهدا کننده‌ای که قبل از عمل تعیین شده است، به روش لیپوساکشن استخراج می‌شود. جراح برش‌های کوچکی را روی ناحیه‌های در نظر گرفته شده برای لیپوساکشن ایجاد می‌کند، کانولای باریکی را از راه این برش‌ها وارد بدن می‌کند و چربی مورد نیاز را با استفاده از آن تخلیه می‌کند. در مرحله بعد چربی در سانتریفیوژ چرخانده می‌شود تا چربی جامد از اجزاء مایع جدا شود و چربی خالص به دست بیاید. چربی در مرحله سوم در نقطه‌ای که نیاز به برجسته‌سازی و فرم‌دهی دارد، تزریق می‌شود. چربی در عمق‌های متفاوت تزریق می‌شود تا نتیجه نهایی کاملاً طبیعی باشد و شانس زنده ماندن چربی در محل جدید به حداکثر برسد. چون تمام چربی در ناحیه جدید باقی نمی‌ماند، پزشک مقدار چربی بیشتری را تزریق می‌کند تا نتیجه دلخواه پس از از بین رفتن چربی به دست بیاید.

اگر سوالی در مورد روش تزریق چربی در زیباسازی صورت و قسمت های مختلف بدن دارید در این قسمت کلیک کنید.

دوران بهبود و مراقبت بعد از تزریق چربی


بیماران بعد از تزریق با ورم و کبودی در ناحیه اهدا کننده و دریافت کننده چربی مواجه می‌شوند. ناحیه اهدا با باند فشرده کننده بسته می‌شود تا نتیجه به دست آمده حفظ شود و شکل جدید تغییر نکند. با توجه به این که چربی در چه ناحیه‌ای تزریق می‌شود، به بیمار توصیه می‌شود که فشار روی این بخش را طی چند هفته آتی کاهش دهند تا بیشترین مقدار ممکن از چربی تزریق شده در محل جدید باقی بماند.

برای این که ورم و کبودی به حداقل برسد، پزشک از بیمار می‌خواهد که سرش را هنگام خواب بالا بگذارد و داروهای ضدالتهابی مصرف نکند. پزشک مسکن برای تسکین درد تجویز می‌کند، البته مصرف داروهای غیرتجویزی مانند تایلنول نیز کفایت می‌کند. کبودی و ورم به طور طبیعی ظرف یک تا دو هفته از بین می‌رود و نتیجه نهایی در این مرحله مشخص می‌شود. تمام بیماران باید مدتی پس از عمل به پزشک معالج خود مراجعه کنند تا پزشک از مناسب بودن روند التیام اطمینان حاصل کند و مطمئن شود که چربی در ناحیه جدید قرار گرفته است. رابطه بیمار با پزشک پس از عمل پایان نمی‌یابد و بیماران مدت‌ها پس از تزریق با پزشک در ارتباط هستند تا ماندگاری نتیجه را افزایش دهند.

هزینه تزریق چربی


پزشک هزینه دقیق عمل را در جلسه مشاوره اعلام می‌کند. عامل‌های مختلفی بر هزینه تزریق چربی اثر می‌گذارد که از آن جمله می‌توان به نوع بی‌حسی یا بیهوشی، بستری شدن و دیگر ویژگی‌های خاص هر عمل اشاره کرد. چون تزریق چربی را می‌توان متناسب با نیازهای هر بیمار انجام داد، تعیین هزینه درمان قبل از مشاوره ممکن نیست.

سوالات متداول


چربی تزریق شده به راحتی از بین نمی‌رود، بنابراین نتیجه عمل مادام‌العمر است. البته چربی تزریق شده نیز مانند دیگر سلول‌های چربی موجود در بدن، در اثر نوسانات طبیعی وزن دستخوش تغییر می‌شود. لاغری شدید یا دیگر فرایندهای طبیعی پیری منجر به از بین رفتن چربی تزریق شده در نقاط مختلفی همچون صورت یا سینه می‌شود.

سلول‌های چربی در اثر تغییر وزن منقبض یا منبسط می‌شوند و آن مقدار از سلول‌های چربی که پس از تزریق زنده مانده‌اند، نیز مانند دیگر سلول‌های چربی بدن رفتار می‌کنند. بنابراین اگر چاق شوید، ناحیه درمان شده نیز منبسط می‌شود. همچنین ممکن است چربی جدید در ناحیه‌های اهدا ایجاد شود، البته چون سلول‌های چربی کمتری در این ناحیه باقی مانده است، سرعت چاق شدن آنها کمتر است. بنابراین بیماران باید سعی کنند که وزنشان را قبل و بعد از تزریق چربی ثابت نگه دارند تا نتیجه به دست آمده حفظ شود.

چون جای زخم پس از انجام دادن عمل زیر پوست باقی می‌ماند، ناحیه‌هایی که قبلاً لیپوساکشن روی آنها انجام شده است، نمی‌توانند ناحیه‌های ایده‌آلی برای استخراج چربی باشند. چربی ایده‌آل برای تزریق، چربی سالم و نرمی مانند چربی اضافی موجود در شکم است. با این حال بیمارانی که قبلاً لیپوساکشن انجام داده‌اند، نیز غالباً می‌توانند از چربی دیگر نقاط بدن استفاده کنند که عملی بر روی آن انجام نشده است. برای دریافت اطلاعات بیشتر با جراح متخصص مشورت کنید.

اکثر بیماران چربی کافی برای فرم‌دهی و برجسته‌سازی دیگر نقاط بدن دارند، در هر حال پزشک باید بررسی کند که آیا چربی لازم برای انجام عمل را دارید یا خیر. حتی اگر مقدار چربی تزریق شده کمتر از مقدار مطلوب باشد، باز هم به بهبود نتیجه کلی کمک خواهد کرد. برای مثال زمانی که چربی لازم برای تزریق در باسن از پهلو گرفته می‌شود، قرار گرفتن باسن‌های برجسته‌تر زیر پهلوهای متناسب‌تر به خوش‌اندام‌تر شدن کلی بدن کمک می‌کند.

چون تزریق چربی عملی با کاربردهای متعدد است و می‌توان از آن برای درمان ناحیه‌های مختلف استفاده کرد، نمی‌توان زمان معینی را برای تزریق اعلام کرد. چنانچه چربی فقط در ناحیه‌های کوچک تزریق شود، عمل یک ساعت زمان می‌برد، اما تزریق در ناحیه‌های بزرگتری مانند باسن طولانی‌تر است و چهار ساعت یا بیشتر طول می‌کشد. مدت زمان تزریق به ویژگی‌های خاص هر جراحی بستگی دارد که جراح آنها را در جلسه مشاوره توضیح می‌دهد.